Ogromne przedsiębiorstwa podjęły już decyzje i zaczynają wprowadzanie zmian w życie. Taki rozwój wydarzeń może oznaczać, że przyszłość Europy jest zagrożona. 

Latem 2015 roku miał miejsce szczytowy kryzys migracyjny w Europie. To właśnie on spowodował nagły wzrost nie tylko zainteresowania samym tematem, ale także konkretnych działań w kierunku poprawy integracji migrantów na rynku pracy.

Giganty dostosowują się do migrantów

Okazuje się, że firmy już działają, aby dostosować pracę do potrzeb uchodźców. Giganty, takie jak IKEA czy Simens już prowadzą specjalne programy stażowe i pakiety integracyjne. Jednak to nie wszystko. Pojawiają się także opinie o tym, że uchodźcy powinni mieć możliwość zarządzania Europą.

 – Nowo przybyli migranci otrzymaliby lepszą integrację, gdyby otrzymali pracę pomagającą w zarządzaniu Europą – pisze serwis POLITICO.

ZOBACZ TAKŻE: Europa eksplodowała! Duda nagle zawarł sojusz z Petro Poroszenko

Uchodźcy na szczycie Europy?

Pomysł już wchodzi w życie. Wysoki Komisarz Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR) oferuje kilka nieodpłatnych staży, które są skierowane do imigrantów.

To niebezpieczne z punktu widzenia europejczyków, ponieważ może okazać się, że takie działanie przyniesie efekt „kuli śniegowej”, a to w konsekwencji może pogrążyć Europę.

ZOBACZ TAKŻE: Europa nie będzie taka sama. Rodzina królewska potwierdza doniesienia o śmierci

Źródło: newsweb.pl

8 zdumiewających faktów o współczesnych terrorystach


Jakie sekrety skrywa przeszłość Merkel? 10 nieznanych faktów z życia kanclerz

...

Zobacz również