Na to czekało pół kraju! PRZEŁOMOWY komentarz Tuska o nowym premierze

Na to czekało pół kraju! PRZEŁOMOWY komentarz Tuska o nowym premierze Źródło:

Zmiana na stanowisku premiera Polski sprowokowała wszystkich najważniejszych krajowych polityków do zajęcia swojego stanowiska w tej sprawie. Przy tej okazji Donald Tusk zdecydował się więc wyjawić, co sądzi o Mateuszu Morawieckim oraz mocno uderzył w partię rządzącą.

- "Skomplikowana sytuacja" Polski w UE i na Zachodzie nie jest zasługą pani premier Beaty Szydło. Jeśli mówimy o atmosferze konfliktu, drastycznej różnicy zdań, nieporozumieniach między rządem w Warszawie a Europą praktycznie w całości, to autorem nie jest Beata Szydło. Była wykonawcą i to dość lojalnym, zaleceń, których autorem był prezes PiS Jarosław Kaczyński i partia. My czekamy na nowego premiera Morawieckiego w Brukseli. Spotkamy się podczas posiedzenia Rady Europejskiej. Dobrze byłoby, aby wraz z nowym premierem pojawił się rzetelny znak o zmianie nastawienia do Europy - stwierdził stanowczo Tusk w rozmowie z TVN24. ZOBACZ TAKŻE: Aż trudno uwierzyć! TVP Info uderza w Tuska w kuriozalny sposób

Przełomowy komentarz Tuska

- Pytanie, czy zmieni się strategia, a nie tylko twarz. Pogłoski, że człowiek Tuska został premierem, są przesadzone. Mateusz Morawiecki był członkiem mojej Rady Gospodarczej, przesadą jest stwierdzenie, że był moim doradcą. Radę organizował Jan Krzysztof Bielecki. Nie ulega wątpliwości, że liberalne nastawienie gospodarcze i pewne gesty prozachodnie mogą świadczyć, że jakaś intencja poprawy relacji za tą zmianą się czai - dodał także były premier. - Żadna z dotychczasowych decyzji prezydenta nie wskazywała moim znaniem na rozluźnienie jednoznacznej więzi z partyjnym ośrodkiem decyzyjnym, jakim jest dzisiaj prezes PiS - komentował Tusk, nawiązując także do postaci Andrzeja Dudy. ZOBACZ TAKŻE: Tak mocno Tusk się jeszcze nie wypowiadał. Ma powód Jednocześnie polityk zaznaczył stanowczo, że "będzie się angażował w sprawy Polski tak długo, jak będzie żył, niezależnie od tego, jaką będzie pełnił funkcję".  
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News