Na ten pasek TVP czekaliśmy od tygodni. Nie zawiedli

Na ten pasek TVP czekaliśmy od tygodni. Nie zawiedli Źródło:

Jednych przyprawiają o złość, u drugich wywołują uśmiech politowania. Są też tacy, którzy traktują paski informacyjne TVP jako kunszt niezależnego dziennikarstwa. Tym razem pasek informacyjny TVP, przez wielu nazywany żartobliwie "paskiem grozy", znów wywołuje silne emocje. 

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk weźmie udział w obchodach Święta Niepodległości 11 listopada w Warszawie. Na uroczystość zaprosił go prezydent Andrzej Duda. Wiadomość o przyjeździe Tuska zelektryzowała media. Nic dziwnego - szef Rady Europejskiej był zapraszany do Warszawy m.in. w zeszłym roku, ale nie przyjął wówczas zaproszenia. Na reakcję telewizji publicznej zarządzanej przez Jacka Kurskiego nie przyszło nam czekać długo. "Tusk chciał sankcji dla Polski, nie rozliczył się z afer - teraz chce przyjechać na święto niepodległości" - donosi pasek TVP Info.

TVP nie zdradza, kto pisze paski

Kilka miesięcy temu sieć obywatelska Watchdog Polska wystąpiła do TVP Info z wnioskiem o udostępnienie nazwisk pracowników, którzy zatwierdzają treści na pasku informacyjnym stacji. TVP Info odmówiło udzielenia tej informacji, a Watchdog Polska złożyło skargę w sądzie administracyjnym. Watchdog Polska to polska organizacja pozarządowa, która walczy o prawo obywateli do informacji publicznej. "Pilnujemy, żeby ludzie wiedzieli, co robi władza" - piszą o sobie na swojej oficjalnej stronie. Źródło: gazeta.pl, tvn Następny artykuł