Wejście tej firmy na rynek sieci komórkowych będzie bardzo problematyczne dla obecnych już na niej graczy. Tak silnego zaplecza nie ma bowiem żaden z nich, co może poskutkować szybkim podbojem i zdystansowaniem konkurencji. Kto jest tak potężny, by zagrozić obecnym liderom?

Ten operator sieci kablowej dotąd nie był brany w ogóle pod uwagę jako zagrożenie dla takich operatorów jak Plus, Orange czy T-Mobile. Teraz okazuje się, że UPC, które obsługuje 1,5 mln abonentów kablówki, także zamierza zwinąć trochę tortu i napsuć krwi konkurencji.

Wiadomo już, że UPC miałoby działać jako Mobile Virtual Network Operator, czyli firma telekomunikacyjna bez własnej infrastruktury. Działają w ten sposób Virgin Mobile czy Cyfrowy Polsat. Jest to jednak ciężki kawałek chleba, ponieważ wiele podmiotów po usilnych próbach wycofało się, a udział obecnych podmiotów w rynku to ledwie 2%.

Dlaczego więc UPC miałoby zagrozić innym? Po pierwsze, firma ta ma już dobrą renomę wśród swoich klientów, a tych ma niemało. 1,5 mln abonentów daje jej pozycję lidera na polskim rynku. Po drugie, UPC będzie miało dostęp do usług telefonii Play, która jest niemalże na szczycie wśród polskich telefonii. Wiadomo już, że będzie to transakcja wiązana, na której skorzysta i Play i UPC.

źródło: innpoland.pl

Lego wprowadzi na rynek coś niesamowitego. Fani będą zachwyceni!