Na jaw wyszły kulisy odwołania Szydło. Porażają

Na jaw wyszły kulisy odwołania Szydło. Porażają

W czwartek wieczorom Beata Szydło podała się do dymisji, a decyzją PiS zastąpi ją na stanowisku premiera Mateusz Morawiecki. Kulisy tej zmiany są szokujące.

Po dymisji Beaty Szydło członkowie Komitetu Politycznego PiS, głosowali nad kandydaturą Mateusza Morawieckiego na premiera Polski. Minister Finansów już niedługo stanie na czele polskiego rządu. ZOBACZ TAKŻE: Niemożliwe, niepojęte! To dlatego Kaczyński pozbył się Szydło

Szokujące kulisy. Jednomyślnie, ale nie do końca

Co ciekawe, okazuje się, że decyzja podjęta przez polityków partii PiS nie była jednomyślna. Przeciwko kandydaturze Morawieckiego opowiedziało się dwóch polityków Prawa i Sprawiedliwości. Jeden z nich wstrzymał się od głosu, a reszta z 33 członków komitetu politycznego partii rządzącej wyraziła poparcie dla Morawieckiego. ZOBACZ TAKŻE: WRESZCIE! Właśnie oficjalnie poznaliśmy nowego premiera! Wprawdzie nie wiadomo kto sprzeciwił się kandydaturze Morawieckiego, ale w partii Prawa i Sprawiedliwości pojawiały się głosy sceptyczne. Nie tylko politycy, ale także wyborcy będą porównywać polskich premierów. Trzeba pamiętać, że Beata Szydło miała niemal nienaganny wizerunek, cieszyła się zaufaniem wyborców, była lubiana i szanowana. Z kolei nowy premier to były doradca Tuska, a ten fakt może być dużym wizerunkowym obciążeniem dla nowego szefa rządu.

Szydło zostaje w rządzie

Mateusz Morawiecki wystąpił tuż po głosowaniu komitetu politycznego, dziękując politykom Prawa i Sprawiedliwości za poparcie i głosy. Premier Szydło postanowiła wówczas powstrzymać się od zabierania głosu. Prawdopodobnie sytuacja nie była łatwa dla szefowej rządu, stąd brak komentarza. Szydło tracąc posadę premiera, od razu otrzymała propozycję objęcia stanowiska wicepremiera, którą przyjęła. Tym samym Beata Szydło pozostanie w rządzie. Prawdopodobnie będzie odpowiedzialna za sprawy społeczne, ale jest to nieoficjalna informacja.

Podziękowała na Twitterze

Premier zamiast zabierać głos wśród polityków, wolała podziękować wszystkim Polakom. Wybrała do tego twitter, gdzie umieściła wzruszający wpis. - Bardzo dziękuję za wszystkie wyrazy wsparcia, podziękowania, za wszystkie tak dla mnie miłe Państwa wpisy. Te dwa lata były dla mnie niezwykłym czasem, a służba dla Polski i Polaków zaszczytem. Dziękuję - czytamy słowa Szydło na jej Twitterze.    

fot/screeshot twitter.com/MariuszGierszew fot/screenshot - twitter.com/BeataSzydlo Źródło: natemat.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News