NIEMOŻLIWE! Ujawniono przerażający sekret, papież tak naprawdę...

NIEMOŻLIWE! Ujawniono przerażający sekret, papież tak naprawdę...

Chociaż czasy świetności światowych wpływów papiestwa bez wątpienia przeminęły, kolejni biskupi Rzymu niezmiennie cieszą się ogromną popularnością i traktowani są jak autorytety. Śmierć każdego z nich jest wstrząsającym przeżyciem dla milionów wiernych, dlatego też po odejściu najwyższego w hierarchii kapłana bardzo często narastają dziesiątki teorii spiskowych. Co zaskakujące, jedna z nich została właśnie ostatecznie wyjaśniona.

Śmierć papieża Jana Pawła I, do której doszło zaledwie 33 dni po rozpoczęciu pontyfikatu, wstrząsnęła katolickim światem. Chociaż jako oficjalną przyczynę zgonu podano wtedy zawał serca, media spekulowały, iż duchowny mógł zostać otruty.

Jak było naprawdę?

Według znanej watykanistki, Stefanii Falaski, bezpośredni powód odejścia Jana Pawła I nie jest tak kontrowersyjny, jak mogło się wydawać. Dotarła ona do starych dokumentów oraz nowych relacji świadków, którzy zgodnie potwierdzili tragiczną, ale także niezwykle prozaiczną przyczynę zgonu duchownego. Podczas wieczornej modlitwy 28 września 1978 roku papież poczuł nagły, intensywny ból w okolicach mostka. Sam zadecydował wtedy, aby nie wzywać lekarza, a cierpienie szybko ustąpiło. Jak się jednak okazało, zapowiedziało ono zbliżającą się, całkowicie niespodziewaną śmierć Jana Pawła I. Co ciekawe, o dolegliwościach papieża jego lekarz dowiedział się już po dramatycznym zgonie.
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News