To nigdy nie miało wyjść na jaw. Największa tajemnica ministrów PiS

To nigdy nie miało wyjść na jaw. Największa tajemnica ministrów PiS

Chociaż do tej pory naprawdę niewielu ministrów decydowało się na ujawnianie tajemnic związanych z zawartością portfela, wkrótce nie będą oni już mogli odmówić upublicznienia wielkości swego majątku. Nowe przepisy, które wkrótce wejdą w życie, zdecydowanie nie podobają się jednak licznym politykom partii rządzącej. Tylko niektórzy z nich uważają, że zmiana ta powinna zostać wprowadzona już wiele lat temu.

Nowa rządowa ustawa o jawności życia publicznego, której autorem jest Mariusz Kamiński, zmusi szefów resortów oraz podsekretarzy stanu do publikowania swoich oświadczeń majątkowych. Do tej pory bowiem niewielu z nich decydowało się na jawność stanu posiadania.

Zdania niezmiennie podzielone

- Znam takich, dla których będzie to przeszkoda. Nikt nie lubi zaglądania do łóżka i do portfela - wyznał dziennikarzom rp.pl jeden z byłych ministrów, którego godności nie ujawnili. - Po pierwsze, projekt porządkuje regulacje, które są rozproszone po różnych ustawach, w dodatku przestarzałe i pełne luk. (...) Jawność majątku osób publicznych ma też tę zaletę, że odczarowuje mity na temat bogacenia się „na stołkach” - stwierdził za to poseł PiS, Waldemar Buda, który już dawno wnioskował o wprowadzenie tego typu przepisów.
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News