Na jakich kanałach leci Świat według Kiepskich? Nie tylko Polsat

Na jakich kanałach leci Świat według Kiepskich? Nie tylko Polsat Źródło: YouTube/Polsat

Na jakich kanałach leci Świat według Kiepskich? Czy istnieje poza Polsatem możliwość obejrzenia kultowego już serialu?

Na jakich kanałach leci Świat według Kiepskich — to pytanie zadaje sobie wielu fanów serialu, którzy chcieliby nadrobić stare odcinki. Jak się jednak okazuje, nie trzeba czekać na regularne emisje, aby zafundować sobie dużą dawkę absurdalnego humoru.

Gdzie obejrzeć Świat według Kiepskich?

Oczywiście najbardziej oczywistym źródłem będzie telewizja Polsat, gdzie seria od lat jest emitowana. W każdą środę o 19:30 następuje emisja dwóch odcinków znanego serialu. W międzyczasie na kanałach cyfrowego Polsatu w poniedziałki o 14:00 emituje się po dwa odcinki ze starych sezonów. Kanały, na których możemy obejrzeć archiwalne odcinki to: Polsat 1 i Polsat 2.

Co, jednak jeśli nie mamy czasu lub nie chcemy czekać na regularne emisje, a dalej nie wiemy gdzie obejrzeć Świat według Kiepskich? W takim wypadku pozostaje nam telewizja internetowa ipla.tv. Znajdziemy tam wszystkie emitowane do tej pory odcinki. Dostęp do nich otrzymujemy po obejrzeniu reklam lub po wykupie pakietu premium. Po przejściu jednej z tych procedur mamy dostęp do dowolnego odcinka serialu.

Świat według Kiepskich - fenomen serialu

Serial emitowany jest w telewizji Polsat nieprzerwanie od 20 lat. Pierwszy odcinek wyemitowany został w 1999 roku, obecnie trwa 32 sezon serialu. Liczba odcinków dobiła aż do 552 i ciągle rośnie! Postacie znane z serialu takie jak Ferdynand Kiepski, czy Marian Paździoch stały się nieodłącznymi elementami polskiej popkultury. 

Od początku serial reżyserował pochodzący z Tadżykistanu polski reżyser Okił Khamidov. W 2007 roku doszło do przetasowania i rolę reżysera przejął Patrick Yoka. Ten utrzymał posadę przez 9 lat, gdyż rok temu reżyserem kultowego "Świata według Kiepskich" został Adek Drabiński znany wcześniej z reżyserii kilku odcinków serialu "Rodzinka.pl".

Co jest jednak przyczyną popularności serialu? W swoim czasie "Świat według Kiepskich" krytykowany był za prymitywny i niewyszukany humor. Twórcy serialowych kreacji rodziny Kiepskich bronili się argumentem, że serial miał wyśmiewać Polską mentalność i zaściankowość. Z czasem jednak jego odbiór się zmienił i dziś cieszy się niemal kultowym statusem.

Źródło: polsat

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News