Na grobie Bieruta napisali "kat" i "bandyta". Ziobro kazał zwolnić ich z komisariatu

Na grobie Bieruta napisali "kat" i "bandyta". Ziobro kazał zwolnić ich z komisariatu Źródło: źródło: wikimedia.org, twitter.com/michalrachon

Dwójka młodych ludzi w 72. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego na grobie byłego prezydenta PRL, Bolesława Bieruta, napisała "kat" i "bandyta". Młodzi do napisów dołączyli też czerwoną gwiazdę. Choć zostali zatrzymani przez policję, następnego dnia sam minister sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro, nakazał ich wypuścić z komisariatu.

O sprawie można przeczytać na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości. W zamieszczonym tam komunikacie dotyczącym wydarzenia na cmentarzu powązkowskim czytamy, że "policja działała bez wiedzy i zgody prokuratury". Dlatego też działanie funkcjonariuszy jest według prokuratora generalnego, czyli Ziobry, "niezasadne".

Dlatego też Zbigniew Ziobro nakazał zwolnienie dwójki młodych z komisariatu. Zwrócił się w tej sprawie do prokuratora regionalnego, od którego zażądał zwolnienia zatrzymanych. Ten wysłał prokuratorów z prokuratory okręgowej w tej sprawie na komisariat, gdzie przebywali sprawcy zdarzenia.

"Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro zażądał od prokuratora regionalnego doprowadzenia do natychmiastowego zwolnienia zatrzymanych. Prokuratorzy z Prokuratury Okręgowej udali się na komisariat, aby doprowadzić do ich niezwłocznego wypuszczenia na wolność. W ocenie Prokuratora Generalnego zatrzymanie przez policję tych osób na 48 godzin jest niezasadne" - czytamy w komunikacie Ministerstwa Sprawiedliwości.

Do sprawy dwójki zatrzymanych odniosła się we wtorek rano posłanka PiS, Małgorzata Gosiewska. Według niej, na grobie Bieruta "napisano całą prawdę". Kobieta oświadczyła, że bolesne jest dla niej karanie młodych "za nazwanie prawdy po imieniu".

"Napisali całą prawdę. Kiedy słyszę z ust komendanta „pan Bierut”, wypowiadane z szacunkiem w stosunku do ewidentnie zbrodniarza komunistycznego, to robi mi się przykro. Boli, że młodzi ludzie, którzy odważyli się nazwać prawdę po imieniu, w tej chwili przebywają w areszcie" - komentowała sprawę Gosiewska.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji! źródło: gazeta.pl, tvp.info, ms.gov.pl pt Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu