Na niektórych odcinkach, liczącej 276 kilometrów łotewsko-rosyjskiej granicy, zostanie wybudowane ogrodzenie, którego wysokość wynosić będzie 2,7 metra. Powyższą decyzję podjął łotewski rząd, który na inwestycję przeznaczył 17 milionów euro.

Według słów Normundsa Garbarsa, szefa łotewskiej straży granicznej, płot zostanie wybudowany na 92-kilometrowym odcinku między sąsiadującymi ze sobą państwami. W tym roku na budowę 24 kilometrów ogrodzenia wydane zostanie 1,8 miliona euro.

Garbars twierdzi, że konstrukcja pomoże pracownikom łotewskiej straży granicznej zaoszczędzić czas, który przeznaczają na wyłapywanie osób nielegalnie przekraczających granicę.

Łotysz dodał, że ogrodzenie powstanie na odcinkach, które są najbardziej niebezpieczne i najtrudniejsze do skontrolowania przez pograniczników oraz takich, na których najczęściej dochodzi do procederu nielegalnego przekraczania granicy.

Łotewskie władze liczą, że budowa całości projektu zostanie zakończona w ciągu czterech lat. Na ogrodzeniu mają zostać zainstalowane kamery wideo oraz specjalne czujniki ruchu.

Józef Gawron

źródło: ria.ru

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.