Wykryto guza mózgu u uwielbianej postaci "Na dobre i na złe". Fani w rozpaczy, tragedia

Wykryto guza mózgu u uwielbianej postaci "Na dobre i na złe". Fani w rozpaczy, tragedia Źródło: Fot. YouTube/TVP VOD

"Na dobre i na złe" w następnym odcinku postanowi naprawdę zaskoczyć swoich widzów. Nie będzie to jednak niespodzianka wesoła. Okaże się, że jedna z postaci poinformuje o tym, że zmaga się z guzem mózgu.

"Na dobre i na złe" przez niemal 20 lat powstawania nieraz zaskoczyło widzów TVP. Jest to w końcu produkcja o lekarzach, a dla nich ludzkie tragedie nie są niczym nowym, ani zaskakującym. Co innego, jednak jeśli widmo stracenia kogoś bliskiego nawiedzi ważnego bohatera, którego losy są kluczowe dla całej fabuły. Wtedy fani mają prawo bardziej przejmować się prezentowanymi dramatami.

"Na dobre i na złe": dramat głównego bohatera

Niestety dla nich, a na szczęście dla atrakcyjności serialu, dojdzie do właśnie takiej sytuacji. Michał, młody chirurg ze szpitala w Leśnej Górze dowie się, że jego mama ma guza mózgu. Lekarz może doświadczać ludzkiego cierpienia przez wiele lat, choć musi być to trudne. Jest to jednak profesja, która wymaga psychicznej odporności i wyrachowania. Gdy dochodzi jednak do ciężkiej choroby w jego rodzinie, sprawa jest zgoła odmienna. Michał, którego matka powie mu, że cierpi na guza mózgu, za nic nie będzie chciał przyjąć do wiadomości, że Barbara nie chce się leczyć. Między nim a matką wywiąże się burzliwa rozmowa, podczas której dowie się, że ukochana rodzicielka chce spokojnie umrzeć i wykorzystać ostatnie chwile życia do spędzenia ich właśnie nim. Michał stanowczo jednak odmówi spokojnego patrzenia agonię matki i postanowi zainterweniować. - Ja już nie potrzebuję lekarza. Potrzebuję syna - powie dobitnie Barbara.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Michał nie pozostawi matki

W 720. odcinku "Na dobre i na złe" zdruzgotany Michał postanowi szukać pomocy u swojej koleżanki z pracy Hani Sikorki. Odgrywana przez Martę Żmudę-Trzebiatowską postać powie mu jednak, by pogodził się z decyzją matki. Tego samego zdania będzie Artur, który uświadomi Michała, że operacja guza Barbary będzie zbyt ryzykowna. - Guz, którego ma twoja matka to… wyzwanie. Bardzo trudna lokalizacja, wysokie ryzyko deficytów neurologicznych po zabiegu. Złośliwe glejaki często naciekają mózg poza obszarem widocznym w badaniach obrazowych. Całkowita resekcja jest… prawie niemożliwa. Jednocześnie pozostawienie zmutowanych komórek zwiększa ryzyko nawrotów... Każdy następny będzie bardziej złośliwy, może prowadzić do obrzęku mózgu - wyjawi lekarz. ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Halinka z Kiepskich ciężko zachorowała. Uzależnienie prawie ją zabiło
  2. Polska w epicentrum pogodowego szaleństwa! Meteorologom opadły szczęki
  3. Patryk Jaki przerywa milczenie! Przewiduje zamieszki w Polsce
  4. Znaki zodiaku, które są największymi kłamczuchami. Cała prawda
  5. DELFIN PODPŁYNĄŁ DO NURKA, BŁAGAŁ O POMOC. SZOKUJĄCY FINAŁ
źródło: superseriale.se.pl Następny artykuł