Pokochaliśmy go za "Stawkę większą niż życie" i "Na dobre i na złe". Śmierć żony była dla niego wielkim ciosem przed laty, dowiedział się o niej z radia

Pokochaliśmy go za "Stawkę większą niż życie" i "Na dobre i na złe". Śmierć żony była dla niego wielkim ciosem przed laty, dowiedział się o niej z radia Źródło: TVP

Aktor z "Na dobre i na złe" w swoim życiu przeżył wiele przytłaczających chwil. Jednym z najsmutniejszych momentów była informacja o śmierci ukochanej żony, o której dowiedział się z radia. Był zdruzgotany.

Gwiazdor Na dobre i na złe przed laty stracił żonę. Mężczyzna był pewien, że to miłość do grobowej deski i nic ich nie rozłączy - niestety, okrutnie się mylił i niedługo po ślubie znów został sam. Przez długi czas nie był sobą.

Aktor znany z "Na dobre i na złe" kilkadziesiąt lat temu przeżył ogromną tragedię

Ignacy Gogolewski, znany m.in. z roli zapadającego w pamięć kapitana Willy'ego Ruperta w "Stawce większej niż życie", nie miał życia usianego różami. 88-letni dziś aktor przed 41 laty otrzymał cios od losu w samo serce - podczas codziennych domowych obowiązków dowiedział się o śmierci żony. Robiła zawrotną karierę w mediach, została dyrektorem Departamentu Programowego. Wcielający się w rolę Franciszka Kozińskiego w "Na dobre i na złe" aktor został sam.

16 marca 1978 roku 47-letni Ignacy Gogolewski szykował się do teatru. W tle przygrywało radio, kiedy nagle audycja została przerwana i nadano wiadomość o katastrofie lotniczej w Bułgarii. Aktor poczuł, jak jego świat rozbija się na setki kawałków. Tupolew Tu-134, którym leciała jego żona, tuż po starcie z Sofii zaczął tracić wysokość i roztrzaskał się w węgierskiej wsi Gabare. Zginęli wszyscy, łącznie 73 osoby.

Kobieta zginęła 3 miesiące po ślubie

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Śmierć Mariny Niecikowskiej była dla niego tym bardziej dotkliwa, że przez długi czas szukał kobiety, z którą ułoży sobie życie. Oboje zresztą byli po przejściach - ona była po rozwodzie, on także rozwiódł się z Katarzyną Łaniewską i wdawał się w liczne romanse, z których jeden zaowocował narodzinami syna Tadeusza. Marina i Igor poznali się w 1977 roku, a w 1978 wzięli ślub. Ukochana zginęła zaledwie 3 miesiące po ślubie, miała 36 lat.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje 25-letnia piosenkarka. Dziś znaleziono jej ciało
2. Tata kopał grób dla swojej przedwcześnie zmarłej córki. Nagle z trumny obok usłyszał płacz

- Tak dramatycznie się zatrzymało moje życie, że nie mogłem nic robić: ani zajmować się reżyserią, ani wchodzić do garderoby i nakładać szminkę na twarz. Kolegom z teatru powiedziałem: "Kochani, pozwólcie mi zostać samemu ze sobą, dajcie mi urlop bezpłatny, bo chcę być sam" - opowiadał po latach Ignacy Gogolewski. Obecnie jest związany z Ewą Kwiecień, koleżanką z Teatru Narodowego.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Skład NOWEGO rządu PiS. Według przecieków z partii, bez tych dwóch polityków się nie obejdzie
  2. Roksanie Węgiel puściły wszystkie hamulce. 14-latka odpowiedziała Michałowi Szpakowi, zrobiło się poważnie
  3. 33-latek zgwałcił ponad 70 dzieci, najmłodsze miało tylko pół roku. Współwięźniowie zgotowali mu piekło, tylko dla osób o mocnych nerwach
  4. Niesamowite zdjęcie z nadzwyczajną kobietą. Niemożliwe jest rozróżnić, która to mama, a która córka
  5. Znaleźli mieszańca psa i wilka, spojrzeli na niego i zalali się łzami. Historia zwierzaka przybrała niespodziewany obrót spraw

Źródło: Pomponik

Następny artykuł