kazimierz kutz_po
yt/Bytom Film Festiwal
Anna Maria Guziewska - 18 Grudnia 2018

Na co zmarł Kazimierz Kutz? Wstrząsające doniesienia

Na co zmarł Kazimierz Kutz? Media właśnie obiegła wiadomość o śmierci wybitnego reżysera i działacza. Okazuje się, że jego ostatnie tygodnie były pełne bólu i osamotnienia. Chociaż w trudnych momentach mógł liczyć na żonę, niedawno poinformowano o jego bezskutecznej walce o prawo do leczenia.

Na co zmarł Kazimierz Kutz? Reżyser zmagał się z rakiem prostaty. W ostatnim czasie jego stan się znacznie pogorszył i pod koniec listopada media podały informację, że znalazł się na oddziale geriatrycznym jednego z warszawskich szpitali. Wcześniej, przebywał w domu opieki w Józefowie. Artyści i dziennikarze apelowali, że potrzebna jest pomoc. Niestety artysta odszedł po długiej walce.

Pogrążeni w bólu artyści zgłaszali wcześniej problem. Na co zmarł Kazimierz Kutz?

Był autorem ponad dwudziestu obrazów fabularnych, które mówiły o Polsce. Chciał wyrazić ból jednostki i absurdy życia w kraju. W latach 90-tych postanowił się zaangażować w politykę i wszedł do Senatu. Współpracował między innymi z Donaldem Tuskiem, a jego działania nakierowane były na poprawę losu Górnego Śląska. Dzisiaj o śmierci mężczyzny poinformowała jego żona. W ostatnich dniach listopada Anna Dymna i jej fundacja "Mimo wszystko" ogłosiły zbiórkę pieniędzy na leczenie mężczyzny. Wtedy w sprawę zaangażowali się także: Olgierd Łukaszewicz czy Jarosław Kuźniar. Chociaż Kutz mówił dużo o pomocy innym, sam musiał się zmierzyć z osamotnieniem w walce o poprawę swojego stanu zdrowia.

Na co chorował Kazimierz Kutz?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Gen. JaruzelskiWojciech Jaruzelski obawiał się tych faktów. Cała prawda o stanie wojennymCzytaj dalej
Artysta chorował na raka prostaty. Jego stan pogarszał się od kilku tygodni. Przyjaciele mężczyzny apelowali w Internecie o potrzebne wsparcie finansowe i zwracali uwagę na działalność reżysera, który nigdy nie zapominał o bliskich. Niestety, jego stan się pogarszał z dnia na dzień. Będąc na oddziale geriatrycznym, pożegnał się z bliskimi. To choroba i bezduszny system, który nie zareagował w porę doprowadziły do śmierci Kutza. Okazuje się, że pieniądze, które zebrano na poczet jego leczenia, nie pomogły. Podeszły wiek oraz rozmaite schorzenia wygrały nad wolą życia. W lutym, artysta skończyłby 90 lat.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Kazimierz Kutz nie żyje. W zapomnieniu przegrał ze straszną chorobą
  2. Donald Tusk w żałobie. Odeszła jego bliska osoba, nie może ukryć łez
  3. Nie żyje szanowany dziennikarz TVP. Koszmarna wiadomość
  4. Znaki zodiaku i ich najlepsze maniery. Czy potrafisz się dobrze zachować?
  5. Znaki zodiaku i ich najpiękniejsze partie ciała. Co masz w sobie najlepszego?
skolimowskakamila14 gwiazd sportu, które odeszły zbyt wcześnie [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News