Na co umarł Stalin? W końcu podano prawdziwą przyczynę!

Na co umarł Stalin? W końcu podano prawdziwą przyczynę! Źródło: fot. wikimedia.org

Na co umarł Stalin? To pytanie od lat nie dawało spokoju wielu osobom. Teorii odnośnie do śmierci radzieckiego dyktatora powstałą cała masa. Jednak teraz znana jest prawdziwa przyczyna jego śmierci.

Na co umarł Stalin, stanowiło przez lata nie lada zagadkę, ponieważ dyktator miał wielu przeciwników, którzy starali się ukrócić jego władzę. Do tego sam Stalin miał prawdziwą obsesję na punkcie wszelakich spisków, do stopnia, że nawet jego najbliżsi współpracownicy nie mogli czuć się bezpieczni. To wszystko sprawiło, że śmierć Stalina obrosła masą spekulacji, które bardzo rzadko mają cokolwiek wspólnego z prawdą.

Na co umarł Stalin: tajemnica śmierci Stalina

Oficjalna przyczyna śmierci rosyjskiego dyktatora została podana ponad 60 lat po jego śmierci. Udało się to dzięki odtajnieniu dokumentów z sekcji zwłok. Sporządzony wtedy raport jasno i dosadnie zaprzeczył wszelkim doniesieniom o skutecznym zamachu na życie Stalina. Przyczyna jego śmierci była jak najbardziej naturalna i wynikała z pogarszającego się stanu zdrowia. Stalin mianowicie umarł z powodu uduszenia, które było następstwem silnego udaru, a dokładniej wylewu krwi do mózgu. Uszkodzenie objęło ogromny obszar lewej półkuli, co spowodowało paraliż prawej strony ciała.

Józef Stalin wnuki

Rosyjski dyktator był dwukrotnie żonaty, jednak nigdy nie przykładał szczególnej troski do życia rodzinnego. Wedle relacji jego najbliższych jedynie swoją córkę Swietłanę darzył szczególną miłością. Pozostałą dwójką swoich dzieci niezbyt się przejmował. Jednak odrębny zupełnie temat stanowią jego wnuki, ponieważ w tej sprawie można znaleźć bardzo odmienne doniesienia. Według niektórych źródeł Stalin miał czworo wnucząt, ale inne donoszą nawet o 12 wnukach dyktatora. Bardzo możliwe, że jest to spowodowane tym, że Stalin mógł się do nich zwyczajnie nie przyznawać i na odwrót. W końcu raczej nie każdy chciałby się chwalić, że jego dziadek odpowiedzialny jest za śmierć milionów osób.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Józef Stalin ciekawostki

Nie każdy zdaje sobie sprawę np. z tego, że Stalin pochodził z Gruzji. Co więcej, przyszły dyktator przez pewien czas uczył się w prawosławnym seminarium, jednak ostatecznie nigdy go nie skończył. Stało się tak ze względu na to, że w trakcie pobierania nauk zafascynował się komunizmem. Dodatkowo w swoich młodzieńczych latach pisał poezję w języku gruzińskim, które doczekały się publikacji. Wedle słów jego najbliższych, Stalin zawsze cieszył się powodzeniem wśród kobiet, ale mimo to nie zależało mu na rodzinie. Co ciekawe bardzo prawdopodobne jest, że prawdziwym ojcem Stalina był jego ojciec chrzestny.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Kataklizm! 12 metrowe fale zrywają balkony, ludzie uciekają w panice
  2. Beata Szydło ostro wjechała w Tuska! Opozycja jest przerażona
  3. Media: Duda abdykował. To Tusk jest „królem Polski”
  4. Znaki zodiaku o ognistym temperamencie. Kto ma diabełka za skórą?
  5. ZNAKI ZODIAKU, które są największymi leniuchami. Kochają spać
Następny artykuł