Dyskusja na temat wyburzenia Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie wraca co pewien czas jak bumerang. Niedawno rozgorzała na nowo za sprawą wypowiedzi przedstawicieli obozu rządzącego. Jeden z nich, zapytany o sprawę w Radiu RMF FM, bardzo mocno się zdenerwował. 

Emocje wokół najbardziej charakterystycznego budynku w Warszawie zawsze były spore. Prezent od Stalina jest dla wielu symbolem najgorszych czasów komunizmu i podległości Polski wobec Związku Radzieckiego.

Kilka dni temu, wypowiedź ministra Glińskiego ponownie rozpoczęła temat wyburzenia Pałacu.

Wojsko zburzy Pałac?

Nie mam nic przeciwko zburzeniu Pałacu Kultury i Nauki, ale musielibyśmy szybko zbudować w tym miejscu coś sensownego – stwierdził kilka dni temu wicepremier i minister kultury Piotr Gliński, pytany przez Roberta Mazurka, dziennikarza RMF FM o pomysł zburzenia Pałacu.

Na ten temat wypowiedział się również Mateusz Morawiecki.

Jestem za tym, żeby Pałac Kultury i Nauki, relikt panowania komunizmu, zniknął z centrum Warszawy. Marzę o tym od 40 lat – powiedział wicepremier i szef resortu rozwoju.

Wypowiedzi te wywołały lawinę komentarzy. Do sprawy odniósł się m.in. wiceminister obrony narodowej Bartosz Kownacki, który również wyraził poparcie dla pomysłu wyburzenia PKiN oraz wskazał, że wyburzenia mogłoby dokonać polskie wojsko.

Wkurzył się nie na żarty

Piotr Gliński postanowił wyjaśnić, co miał na myśli, wypowiadając się o rozbiórce Pałacu podczas konferencji prasowej. Gdy jedna z dziennikarek zapytała wicepremiera, na ile realne jest wykreślenie PKiN z rejestru zabytków i zburzenie budynku, Gliński wyraźnie się zirytował.

Dobra, skończmy z tym Pałacem Kultury! Wie pani, że to była wrzutka Roberta Mazurka, który lubi różne żarty robić. Ja, jak mi się wydaje, nie czyniłem tam żadnych szczególnych deklaracji, zresztą to nie jest teraz najważniejszy w tej chwili temat w Polsce. To będzie teraz taki fakt medialny, którym wszyscy się będą przerzucać. Proponowałbym to wprowadzić do obszaru żartów, chociaż oczywiście ta budowla, ten symbol, jest czymś przykrym dla Polaków – powiedział minister kultury.

Źródło: fakt.pl

Kiedyś wzdychały do nich miliony Polaków... Jak wyglądają dziś?

Gwiazdy, które przeżyły rodzinną tragedię [ZOBACZ!]

 

...

Zobacz również

Zobacz również