Ogromna burza po śmierci Kory! "Nie przegrała żadnej, pi*przonej walki!"

Ogromna burza po śmierci Kory! "Nie przegrała żadnej, pi*przonej walki!"

Na co chorowała Kora Jackowska? Jak się okazuje, wokół przyczyn śmierci artystki w internecie rozpoczęła się prawdziwa burza. Jeden z internautów mocno oburzył się sformułowaniem, którego używają portale informacyjne.

Kora Jackowska zmarła 28 lipca 2018 roku. Jej śmierć wstrząsnęła wszystkimi Polakami, którzy zgodnie przyznali, że jej odejście oznacza koniec pewnej epoki. Olga Aleksandra Sipowicz z domu Ostrowska, po pierwszym mężu Jackowska, występowała pod pseudonimem Kora jako wokalistka zespołu Maanam. Pisała świetne teksty, które do głębi poruszały miliony osób. Od lat zmagała się z pewną ciężką, nieuleczalną chorobą.

Na co chorowała Kora Jackowska?

Artystka chorowała od wielu lat, o czym pierwszy raz opowiedziała mediom w 2014 roku. Jej największym wrogiem okazał się rak jajników. Przeszła chemioterapię, podczas której w dalszym ciągu występowała, była także jurorką w telewizyjnym show. Jak się później okazało, bez pracy dla telewizji nie miałaby z czego opłacić leczenia. Niestety, leki były drogie, a wycieńczony organizm nie utrzymał piosenkarki dalej przy życiu. Zmarła w wieku 67 lat.

"Walka z rakiem" - oburzony internauta nie akceptuje tego zwrotu

Nie wszyscy akceptują jednak zwrot, którego używa większość portali. Potoczna "walka z rakiem" jest bowiem nierówna, a "przegrana", która oznacza śmierć, nie jest tak naprawdę żadną porażką. Wiedzą to zwłaszcza ci, którzy poważnie angażują się społeczne akcje uświadamiające. - Internet zalewa fala informacji o śmierci Kory, trudno mi czytać kolejne wpisy, jak to wielka artystka, kolejna osoba, „przegrała walkę z rakiem”. Cholernie mi ciężko z wielu powodów. Kiedy to czytam, zbiera się we mnie tysiąc emocji, od złości do ogromnego smutku i płaczu. Hej, Kora nie przegrała żadnej pieprzonej walki. Z rakiem można walczyć, ale to nie jest walka, którą się po prostu przegrywa. Walczyła przez 5 lat, ale nie przegrała. Bo to nie jest równa walka - wspomina Radek Nawojski w swoim wpisie na Facebooku. Zwraca on uwagę, że w przypadku innych chorób, jak alkoholizm czy choroby serca, nie mówi się o przegranej walce, a po prostu śmierci. Wspomniał również słowa Kory o raku. - W tej chorobie każda sekunda jest dla mnie ważna, cudna... Może nie tyle ważna, ile po prostu wartościowa. Nawet jak nic nie robię, to ta sekunda jest wartościowa - przybliża Radek Nawojski.

PRZECZYTAJ: Nagła decyzja zdesperowanego Owsiaka! Uczestnicy festiwalu zagrożeni

PRZECZYTAJ: Gwiazdor Polsatu oburzony tym, co stało się po śmierci Kory! "To pomówienia"

PRZECZYTAJ: Największy koszmar Meghan Markle. Musi walczyć z nim codziennie

PRZECZYTAJ: Znaleźli transporter dla zwierząt w jeziorze. Zawartość rozerwała im serce

Legendy polskiej muzyki, które już nas opuściły Wikimedia Commons/Sławek fot. wikipedia.org Olga Jackowska Kora Jackowska w 2013 roku. Fot YouTube/iplaTV
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News