Kto pamięta taką Myszkę Miki?

Kto pamięta taką Myszkę Miki? Źródło: youtube/Oswald Rabbit

"Myszka Miki" to jedna z najbardziej kultowych bajek, którą pokochały dzieci na całym świecie. Kto z was pamięta jej dawną, jeszcze czarno-białą wersję?

Myszka Miki to fikcyjna postać z filmów animowanych, stworzona w studiu Walta Disneya i, choć powstała blisko sto lat temu, do dziś jest jedną z chętniej oglądanych przez dzieci bajką, mimo iż diametralnie zmieniła się na przestrzeni lat. Dzisiejsza młodzież nie ma nawet pojęcia, jak niegdyś wyglądała ta kultowa kreskówka. 

"Myszka Miki"kiedyś, kto pamięta? 

Chyba każdy zgodzi się, a w szczególności osoby wychowujące się w latach 80. i 90., że "Myszka Miki" nadal zajmuje miejsce na szczycie w rankingu wszystkich bajek, zaraz obok równie kultowego "Kubusia Puchatka" czy zapomnianego już "Wilka i Zająca". Ta znana na całym świecie Myszka po dziś odnajduje się w reklamach, nowych historyjkach, a z jej wizerunkiem powstają koszulki, kubki i inne akcesoria, ale kto z Was pamięta jak wyglądała kilkadziesiąt lat temu? 

Krótkie, czarno-białe nagranie, na którym widać radośnie gwiżdżącego Mikiego, sterującego statkiem, zapewne każdy kojarzy. Ten krótki materiał, swego czasu, pojawiał się we wszystkich mediach, najczęściej jako wstęp do filmów różnej maści. Widok takiej myszki to sentymentalny obraz, przy którym łezka może się w oku zakręcić. 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News