Nałożyła węgiel na szczoteczkę do zębów, efekt? Pobiegniecie do apteki

Nałożyła węgiel na szczoteczkę do zębów, efekt? Pobiegniecie do apteki Źródło: pixabay.com/Engin_Akyurt

Mycie zębów jest czynnością, którą każdy z nas powinien wykonywać przynajmniej 2 razy dziennie. Większość ludzi chce, aby ich uzębienie było piękne i białe. Sposobów jest wiele, ale który jest tym najbardziej skutecznym? Nieoczekiwanie dobre rezultaty przynosi używanie węgla, który dostępny jest w każdej aptece.

Mycie zębów to czynność, którą każdy z nas powinien wykonywać przynajmniej dwa razy w ciągu dnia - rano i wieczorem. Niektórzy preferują mycie zębów po każdym posiłku. Ta czynność pozwala nam nie tylko zadbać o to by nasze zęby były zdrowe, ale również by były piękne i białe.  Wielu z pewnością marzy o nieskazitelnie białych zębach, które tylko dodadzą im uroku podczas uśmiechania. Nie każdy jednak wie, że osiągnięcie tego efektu wcale nie jest takie proste. Mimo stosowania najlepszych past wybielających kolor naszego uzębienia może wcale nie ulegać poprawie. Co jest tego powodem? 

Mycie zębów zwykłą pastą nie wybiela ich?

Niewiele osób jest świadomych, że to właśnie codzienne, na pozór zwykłe czynności najbardziej nam szkodzą. Częste picie kawy czy herbaty i oczywiście palenie papierosów, sprawia właśnie, że nasze zęby nabierają żółtego odcienia. 

Jednak nie tylko to musi być powodem. Barwa uzębienia jest również uwarunkowana genetycznie. W takim wypadku niewiele jesteśmy w stanie z tym zrobić. 

Jak skutecznie wybielić swoje zęby?  

By uzyskać upragniony przez nas efekt, pięknych, białych zębów nie musimy wcale wydawać fortuny na różne zabiegi. Pochłaniają one nie tylko pieniądze, ale i czas, dlatego też niewiele osób może sobie na nie pozwolić. Udało się jednak znaleźć sposób, który zajmie nam dosłownie chwilę i na który wydamy zaledwie parę złoty.  Wystarczy, że udamy się do apteki i zaopatrzymy w węgiel aktywny. Najlepiej wybrać ten w tabletach, dzięki czemu zaoszczędzimy dodatkowego czasu na rozdrabnianiu go. 

Przygotowanie naszej wybielającej ''pasty'' jest banalnie proste. Wystarczy wysypać z kapsułki zawartość - czyli węgiel aktywny i wymieszać go z minimalną ilością wody. Po dokładnym wymieszaniu powstanie nam coś w rodzaju papki. Tak przygotowaną miksturę należy nałożyć na szczoteczkę i dokładnie umyć zęby. Po kilku minutach szczotkowania należy opłukać dobrze jamę ustną wodą, a następnie nasze zęby umyć jeszcze raz, ale tym razem zwykłą pastą do zębów.

Sposób ten jest szybki, tani i skuteczny. Dodatkowo węgiel aktywny nie wpływa źle na szkliwo naszych zębów. Dzięki temu zabieg możemy ze spokojem powtarzać każdego dnia i obserwować efekty. 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News