Prosty, domowy sposób na szybkie pozbycie się bólu zęba. Nie powie Ci o nim żaden dentysta

Prosty, domowy sposób na szybkie pozbycie się bólu zęba. Nie powie Ci o nim żaden dentysta Źródło: Pixabay / jennyfriedrichs

Mycie zębów to podstawa higieny jamy ustnej. Niestety nie zawsze wystarczy, by zachować je w dobrej kondycji. Ten prosty sposób pomoże poradzić sobie z bólem zęba w domowym zaciszu.

Mycie zębów to podstawa dbania o higienę osobistą. Każde dziecko od najmłodszych lat uczone jest, że trzeba codziennie szorować zęby. Niestety nie zapewnia im ono całkowitej ochrony od wszelkich dolegliwości. Przyczyny nagłego bólu zęba mogą być bowiem bardzo różne. Ten domowy sposób pomoże szybko poradzić sobie z bólem, kiedy kolejka do dentysty jest zbyt długa.

Mycie zębów to podstawowa czynność w dbaniu o higienę jamy ustnej

Ból zęba może nas zaskoczyć w najmniej oczekiwanym momencie. Jego przyczyny mogą być bardzo różne. Jest to niezwykle nieprzyjemne szczególnie, gdy nie mamy możliwości szybko skorzystać z profesjonalnej pomocy dentystycznej. Cierpienie z tego powodu często rujnuje nam wakacje lub ważne prezentacje w pracy. W takim przypadku warto znać domowy sposób na chwilowe złagodzenie dolegliwości. 

Do wykonania przeciwbólowej mieszanki potrzeba tylko dwóch składników, które większość z nas ma już w domu:

  • pół łyżeczki sproszkowanych goździków
  • pół łyżeczki oleju kokosowego

Trzeba je wymieszać w miseczce do uzyskania jednolitej masy i nanieść powstałą pastę na bolące miejsce za pomocą małej szczoteczki lub palca. Po chwili nadejść powinna oczekiwana ulga.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Mycie zębów nie daje nam pewności, że będziemy mieć zdrowe uzębienie

Olej kokosowy posiada właściwości antybakteryjne i działa przeciwzapalnie, natomiast goździki zawierają substancję zwaną eugenol, która działa jak środek przeciwbólowy. Połączone razem, mogą przynieść wytęsknioną ulgę w bólu.

Dzisiaj grzeje: 1. Znana dziennikarka TVP została zamordowana przez swoją córkę. Ciało poćwiartowała na tysiąc kawałków. Ta zbrodnia wstrząsnęła Polską
2. Wielka awaria w Polsce. Nie działają karty płatnicze i przelewy dwóch ogromnych banków

Ta mieszkanka jest w stu procentach naturalna i może pomóc nam w przypadku, gdy złapie nas nagły ból zęba, a nie możemy niezwłocznie udać się do dentysty lub kolejki do lekarza są zbyt długie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie tylko prąd zdrożeje. W 2020 roku czeka nas bardzo PRZYKRA niespodzianka
  2. Nie żyje uwielbiana aktorka. Przyjaźniła się z Danielem Olbrychskim, fani pogrążeni w żałobie
  3. Znaki zodiaku zdradzają w jaki sposób odejdziemy z tego świata. Niektórzy muszą bardzo uważać, czeka ich straszny los
  4. Przenigdy nie wyrzucaj obierek z ogórka. Znienawidzone przez wszystkich owady boją się ich jak ognia
  5. Na premierze filmu Woźniak-Staraka nagle wydarzyła się niezwykła rzecz. Chwilę potem usłyszeli głos zmarłego i popłynęły łzy

źródło: Lolmania

Następny artykuł