Niemal każdy zapomina o kluczowej rzeczy w walce z koronawirusem. Mycie rąk nie wystarczy, fatalny błąd

Niemal każdy zapomina o kluczowej rzeczy w walce z koronawirusem. Mycie rąk nie wystarczy, fatalny błąd Źródło: Pixabay.com slavoljubovski

Mycie rąk jest bardzo ważne w przeciwdziałaniu roznoszenia się wirusa z Wuhan, jednak nie wystarczy. Warto pamiętać jeszcze o jednej rzeczy, by zminimalizować ryzyko zachorowania.

Mycie rąk to ważna czynność, która znacznie zmniejsza ryzyko zachorowania na koronawirusa, ale nie jest jednak jedyną, o której należy pamiętać. Większość osób zupełnie zapomina o tej kluczowej rzeczy, a skutki mogą być opłakane. Warto wiedzieć na co zwrócić uwagę, by zminimalizować ryzyko choroby.

Mycie rąk to nie wszystko

Niektórzy żartują, że szalejąca na świecie pandemia koronawirusa, ma też dobre strony, bo większość społeczeństwa nauczy się, by myć regularnie ręce. Coś w tym jest, bo mydło znika z półek sklepowych w ekspresowym tempie, a rodacy prawdopodobnie nigdy wcześniej nie przykładali aż takiej uwagi do zasad higieny osobistej. Niestety, samo mycie rąk nie wystarczy, by całkowicie zabezpieczyć się przed zarażeniem.

Eksperci zwracają uwagę, na co zwrócić uwagę, by zmniejszyć ryzyko zarażenia. Powinniśmy powstrzymywać się przed dotykaniem rękami twarzy, szczególnie okolic oczu, nosa i ust. Ważne jest również, by regularnie zmieniać i prać ubranie, w którym wychodzimy z domu. Jest jednak jeszcze jedna ważna czynność, o której wiele osób zapomina nawet na co dzień, a która jest bardzo istotna w czasie zwiększonego niebezpieczeństwa chorobowego.

Mycie rąk nie gwarantuje, że nie zachorujemy

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Niewiele osób pamięta, że tak samo, jak zmienianie i pranie ubrań, ważne jest, by regularnie zmieniać i prać pościel w której śpimy. Standardowo zaleca się, by robić to mniej więcej co dwa tygodnie, jednak w takim okresie, jak teraz powinniśmy robić to nawet częściej. W nieświeżej pościeli gromadzą się różne mikroskopijne odpady, jak okruchy jedzenia, sierść zwierząt czy martwy naskórek. Żywią się nimi drobnoustroje i pasożyty, które mogą obniżać naszą odporność i powodować np. nasilenie objawów alergii.

Dzisiaj grzeje: 1. Sprawdza się czarny scenariusz min. Szumowskiego. Za tydzień ma być gorzej
2. Wiadomo, ile osób w Polsce naprawdę może mieć koronawirusa. Ekspert podał liczby

Pościel powinniśmy prać w minimum 40 stopniach Celsjusza, a najlepiej w wyższej temperaturze. Według specjalistów, wirusy są wrażliwe na temperaturę i około 60 stopni sprawia, że większość z nich ginie. Przed praniem najlepiej sprawdzić na metce zalecenia producenta poszewki.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kobieta wyleczona z koronawirusa zdradza, co zrobiła, żeby wyzdrowieć. Nie była nawet hospitalizowana
  2. Z ostatniej chwili: piłkarz reprezentacji Polski chory na koronawirusa
  3. Ministerstwo wydało nagle ostrzeżenie. Chodzi o sms-y ws. epidemii
  4. Nowe, niepokojące informacje o 3 ofierze wirusa. W środę wszystko jeszcze było dobrze
  5. W środę był na imprezie w polskim mieście. Ma koronawirusa, wszyscy których spotkał powinni się zgłosić
  6. Oficjalna wiadomość. Ważne zmiany dotyczące zakupów w Polsce

źródło: WP

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News