Niestety, on również przegrał walkę z koronawirusem. Nie żyje legendarny muzyk

Niestety, on również przegrał walkę z koronawirusem. Nie żyje legendarny muzyk Źródło: Pixabay MartisFuksu

Muzyk zmarł w związku zakażeniem wirusem, powodującym chorobę COVID-19. Smutna wiadomość obiegła świat poprzez media społecznościowe i wielu nie może pozbierać się po tej wielkiej stracie. Był legendą.

Muzyk dołączył do grona znanych osób, które przegrały walkę z koronawirusem. W momencie śmierci miał 86 lat, a żal odnośnie jego odejścia wyraziła nawet ambasadorka UNICEF.

Muzyk zmarł w Paryżu

Muzyk będący legendą jazzu zmarł w jednym z paryskich szpitali we wtorek. O jego śmierci poinformowano opinię publiczną poprzez media społecznościowe. Manu Dibango był legendarnym artystą kameruńskiego pochodzenia. Tworzył nie tylko muzykę, ale także niesamowite teksty piosenek. W swojej twórczości świetnie łączył funk, jazz oraz zachodnio-afrykańskie brzmienia. Starał się w każdym stworzonym przez siebie dziele nawiązywać do swojego etnicznego pochodzenia, z którego był bardzo dumny. Przetarł ścieżkę dla wielu młodych afrykańskich artystów i zapisał się na kartach historii.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Kameruńczyk był niesamowitym wirtuozem

- Byłeś pierwszym gigantem afrykańskiej muzyki i wspaniałym człowiekiem - powiedziała Angelique Kidjo, która jest popularną benińską piosenkarką, a jednocześnie ambasadorką UNICEF. Manu Dibango wydał kilkadziesiąt albumów, a lista artystów, z którymi współpracował jest naprawdę imponująca. Nic dziwnego, że jego śmierć wstrząsnęła tak wieloma osobami. Jego najbardziej znaną piosenką jest utwór pochodzący z 1972 roku i nosi nazwę "Soul Makossa". Zawarty jest w nim bardzo słynny fragment „Mama-say mama-sah ma-ma-coo-sah”, o który muzyk musiał walczyć w sądzie.

Dzisiaj grzeje: 1. Syn słynnej aktorki przekazał tragiczne wieści. Zmarła wczoraj na koronawirusa

2. Gwiazdor „M jak miłość” przekazał tragiczne informacje. Koronawirus zabił członka jego rodziny

Sądził się z królem popu

Manu Dibango w latach 80. postanowił pozwać Michaela Jacksona, o to że ten bezprawnie wykorzystał wspomniany wcześniej fragment w swojej piosence „Wanna Be Startin' Somethin'”. Muzyk wygrał z królem popu podczas długiego procesu, ale to niejedyna gwiazda, którą zmarły we wtorek Manu pozwał. Do sądu w 2009 roku trafiła także Rihanna, która podobnie jak Jackson wykorzystała fragment z najbardziej znanej piosenki kameruńskiego artysty. Barbadoska wkleiła go do swojego numeru „Don’t Stop The Music”, jednak w tym przypadku nie doszło do rozstrzygnięcia w sądzie ponieważ strony postanowiły się dogadać i porozumieli się bez udziału sądu. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nowe objawy koronawirusa. Lepiej ich nie lekceważyć
  2. Który piłkarz zarabia najwięcej na świecie? "France Football" ujawnia najbogatszą trójkę
  3. To jedna z najmłodszych ofiar koronawirusa. Śmierć dziewczynki obaliła mit, w który wszyscy wierzą
  4. Bezduszni rodzice pozwolili, by ich malutka córeczka umarła z głodu. Prawda o jej ostatnich chwilach przyprawia o ciarki
  5. Niestety, on również przegrał walkę z koronawirusem. Nie żyje legendarny muzyk
  6. Zła wiadomość, cenny produkt dla wszystkich już jest limitowany. Inspekcja Handlowa komentuje

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News