Karar Nushi został zadźgany na śmierć na jednej z irackich ulic. Poszlaki dowodzą, iż był torturowany a jego oprawcy mogli mieć powiązania z Państwem Islamskim.

Nushi poza pracą w modelingu studiował na Instytucie Sztuk Pięknych i zajmował się aktorstwem. Słynął ze swojego nietuzinkowego stylu – nosił obcisłe ubrania i długie włosy. To właśnie jego niecodzienna aparycja podjudzała oprawców do wysyłania mężczyźnie gróźb. Nushi otrzymywał je na długo przed swoją śmiercią.

Ciało modela zostało odnalezione na Palestine Street w Bagdadzie. Mężczyzna najprawdopodobniej był torturowany przed śmiercią. Umarł na skutek licznych ran kłutych.

Przyjaciele modela podejrzewają, że mógł zostać zamordowany przez islamskich radykałów. Sam Nushi był szyitą. Przed śmiercią przygotowywał się do męskiego konkursu piękności.

Podejrzenia, które padają na radykalnych muzułmanów nie są bezpodstawne. Osoby nieheteronormatywne często padają ich ofiarami. W zeszłym roku, w Iraku członkowie Państwa Islamskiego zepchnęli z budynku mężczyznę, którego oskarżali o homoseksualizm. Analogiczna sytuacja miała miejsce w Syrii – radykałowie oślepili mężczyznę chwilę przed zrzuceniem go z 10-piętrowego wieżowca.

źródło: Independent

...

Zobacz również