Coraz większą popularność zdobywa nagranie, na którym widać modlących się chrześcijan i reakcji jednego z nich na czarnoskórego imigranta, który przechodząc obok puszczał muzykę z telefonu komórkowego. 

Lokalni chrześcijanie zorganizowali publiczne modlitwy w intencji jednego z kościołów w Paryżu, który niebawem ma zostać zburzony. Na jego miejscu mają powstać parkingi i budynki mieszkalne.

Na krótkim nagraniu widać najpierw grupę chrześcijan modlących się w intencji ocalenia kościoła. W pewnym momencie podchodzi do nich czarnoskóry mężczyzna, który lekceważąco miał puszczać głośną muzykę. Wcześniej z kolei (czego nie ma na nagraniu, jednak tak relacjonują świadkowie) miał w ich stronę wykrzykiwać obraźliwe epitety i zaczepiać.

Sprawa kościoła św. Rity budzi duże kontrowersje i oburzenie w środowisku paryskich chrześcijan. Wcześniej w mediach pojawiło się nagranie, na którym uwieczniono pacyfikację kościoła, w którym modlili się obrońcy obiektu. Według nich, w obliczu postępującej islamizacji Francji, burzenie kolejnego kościoła to nic innego jak podcinanie gałęzi na której się siedzi.

ZOBACZ TAKŻE – Francja: Policja brutalnie spacyfikowała kościół podczas mszy (video)

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh

...

Zobacz również