Muzułmanin posługujący się wizą wystawioną na sześcioletnie dziecko został złapany podczas próby przekroczenia granicy RP. Strażnicy błyskawicznie zorientowali się, że mają do czynienia z przekrętem, i zatrzymali mężczyznę. Przestępca do Polski się nie dostał.

Wiza, którą wylegitymował się Turek na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Korczowej, była po pierwsze francuska, po drugie – wystawiona na obywatela Arabii Saudyjskiej. To jednak nic w porównaniu z tym, że osoba ze zdjęcia wizowego była sześcioletnim dzieckiem, czyli osobą o aż 13 lat młodszą od tej, która próbowała z niej skorzystać. W paszporcie mężczyzny znaleziono również sześć fałszywych stempli francuskich i austriackich pograniczników.

Liczył, że mu się uda

Obywatel Turcji natychmiast przyznał się do próby oszustwa i nielegalnego przekroczenia granicy. Wyznał, że pragnął dostać się do Unii Europejskiej. Liczył, że fałszerstwa nie zostaną odkryte. W wyniku śledztwa nałożono na mężczyznę karę jednego roku więzienia, którą dobrowolnie przyjął. Została ona zawieszona na dwa lata. Na Turka nałożono też zakaz wjazdu do Polski.

źródło: ndie.pl

Zobacz również

Najbardziej przerażające fakty o ISIS [ZOBACZ!]

Kto ma lepszą armię: Polska czy Ukraina? PORAŻAJĄCA różnica!

Zobacz również