Jak donoszą eksperci amerykańskiego think-tanku PEW Resarch Center, dominacja islamu na świecie to tylko kwestia czasu. Jeszcze w przeciągu tego stulecia muzułmanie przejmą palmę pierwszeństwa i staną się największą grupą religijną na Ziemi.

Jeszcze w 2015 roku na świecie było 1,8 mld muzułmanów, co stanowi 1/4 ogólnej populacji świata. Jak informują jednak członkowie think-tanku, w ciągu najbliższych lat muzułmanie prześcigną chrześcijan i uplasują się na pierwszym miejscu pod względem liczebności.

W nadchodzących latach liczba wyznawców islamu będzie się bowiem zwiększać znacznie szybciej niż jakiejkolwiek innej religii. Przy ogólnym wzroście populacji całej Ziemi o 32%, liczba muzułmanów wzrośnie do 2050 roku o 70%, chrześcijan o 34%, wyznawców hinduizmu o 27%, a Żydów o 15%. Tym samym już w 2070 roku muzułmanie będą mogli poszczycić się największą liczebnością.

Zobacz również

Co więcej, do 2050 roku muzułmanie będą stanowić 10% mieszkańców Europy, a największym krajem muzułmańskim świata zostaną Indie. Eksperci podają, że główną przyczyną tego jest spora dzietność muzułmanek, które rodzą średnio trójkę dzieci i biją tym samym na głowę kobiety z innych religii.

źródło: pewresearch.org