Muzułmanie wysłali córkę do katolickiej szkoły. Oskarżają dyrekcję o rasizm i islamofobię

Muzułmanie wysłali córkę do katolickiej szkoły. Oskarżają dyrekcję o rasizm i islamofobię Źródło:

Do dosyć niespotykanej sytuacji doszło w Brimigham, gdzie muzułmańskie małżeństwo postanowiło wysłać swoją córkę do jednej ze szkół. Niedługo po rozpoczęciu edukacji przez ich dziecko, rodzice oskarżyli dyrekcję o rasizm i islamofobię.

Wszystko przez to, że w szkole do której wysłali dziecko obowiązuje regulamin oparty na katolickich wartościach, wszak szkoła jest katolicka więc to nic zaskakującego.

A jednak rodzice małej muzułmanki poczuli się dyskryminowani i oskarżyli dyrekcję placówki o rasizm i islamofobię, ponieważ ta poprosiła ich o respektowanie obowiązującego regulaminu, w którym znajduje się również punkt o dozwolonym ubiorze dzieci tj. jednolity mundurek bez nakryć głowy.

Muzułmańskie małżeństwo za nic nie chciało respektować tego punktu regulaminu i posyłało swoje dziecko do szkoły z tradycyjnym muzułmańskim nakryciem głowy dla kobiet tj. hidżabem.

Żadna ze stron nie chciała dać za wygraną. W pewnym momencie ojciec małej muzułmanki poskarżył się lokalnym władzom, które są jednak podzielone w tej sprawie.

Część lokalnym włodarzy, w tym przedstawiciel Partii Pracy Waseem Zaffar uważa, że zakaz noszenia hidżabu w katolickiej szkole jest złamaniem ustawy o równości. Z kolei jego partyjny kolega, Majid Mahmood, broni dyrekcję szkoły i przekonuje, że katolicka szkoła ma prawo żądać na swoim terenie określonego ubioru tak samo jak muzułmanie mają prawo do żądania od kobiet noszenia tradycyjnych ubiorów muzułmańskich na terenie swoich szkół i meczetów.

bh

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News