Po ataku na muzułmanów wychodzących z jednego z londyńskich meczetów brytyjska społeczność wyznawców islamu postanowiła podjąć stanowcze kroki, aby tego typu tragedia nie wydarzyła się kolejny raz. Jej przedstawiciele wysunęli do władz żądania, aby przynajmniej w czasie trwającego ramadanu lepiej zabezpieczono świątynie oraz bezpieczeństwo wiernych.

Sekretarz Generalny Muzułmańskiej Rady Wielkiej Brytanii Harun Khan po londyńskim ataku na ludność opuszczającą meczet wydał oficjalne oświadczenie. Domaga się w nim większej ochrony ze strony państwa. Według niego bowiem coraz bardziej nasilające się ataki na muzułmanów z powodu ramadanu mogą stać się jeszcze bardziej popularne.

Khan otwarcie nazwał atak zamachem terrorystycznym. Stwierdził, że sprawcą ewidentnie kierowała islamofobia. Statystyki mówią niestety o jednej ofierze śmiertelnej zdarzenia. 10 osób zostało rannych, z czego 8 wymagało natychmiastowej hospitalizacji. Muzułmańska ludność Londynu zaznacza, że jest wściekła, ale także po prostu przestraszona po tego typu akcie agresji. Prawdopodobnie dlatego Harun Khan tak szybko zdecydował się na wysunięcie oficjalnych żądań, próbując uspokoić sytuację wewnątrz społeczności brytyjskich wyznawców islamu, za którą jest częściowo odpowiedzialny.

Fot. Twitter

 

...

Zobacz również