W coraz większym strachu pogrążeni są muzułmanie i nielegalni imigranci mieszkający w USA. Wszystko przez kolejne informacje dotyczące wyglądu przyszłego gabinetu Donalda Trumpa. Ten ma zamiar na swoich współpracowników mianować swoich najbliższych pomocników z kampanii wyborczej.

Wśród tych ludzi znaleźli się chociażby senator Jeff Sessions, który miałby zostać prokuratorem generalnym. Jest to człowiek znany ze swojego twardego konserwatyzmu i stosunku do muzułmanów czy imigrantów. Sessions popiera najbardziej kontrowersyjne pomysły Trumpa z czasów kampanii wyborczej – akcję budowy muru na granicy z Meksykiem, represje wobec muzułmanów i deportację nielegalnych imigrantów.

Sessions już raz miał okazję objąć ważne stanowisko. Podczas rządków Ronalda Reagana miał objąć funkcję sędziego federalnego. Jego kandydatura została jednak zablokowana przez Kongres, który miał za złe politykowi jego rasistowskie wypowiedzi.

Wiadomo też także, kto stanie na czele CIA – będzie to Mike Pompeo, kongresmen z Kansas, który w Izbie Reprezentantów zasiada od 5 lat. Pompeo wsławił się bardzo ostrą krytyką polityki Baracka Obamy. Protestował zwłaszcza w momencie podpisywania porozumienia z Iranem.

Doradcą do spraw bezpieczeństwa USA zostanie emerytowany generał, Michael T. Flynn. Flynn, który jest byłym szefem Agencji Wywiadu Wojskowego, bardzo wspierał Trumpa w jego wyścigu do Białego Domu już od momentu, kiedy ten ogłosił, że bierze w nim udział.

Przyszły doradca do spraw bezpieczeństwa ma być osobą o poglądach radykalnie konserwatywnych. Jego zdaniem terroryzm, a zwłaszcza jego muzułmańska odmiana to największy współczesny wróg USA. Zdaniem Flynna, Stany Zjednoczone muszą podjąć o wiele twardsze i bardziej zdecydowane działania, by uchronić się przed kolejnymi atakami terrorystów.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego


źródło: strajk.eu
pt

...

Zobacz również

Zobacz również