Muzułmańska stacja radiowa, której siedziba znajduje się w brytyjskim Sheffield, w czasie Ramadanu zaszokowała wielu Europejczyków. Przez 25 godzin Iman FM nadawało archiwalne przemówienie islamskiego kaznodziei oraz członka Al-Kaidy dotyczące „zabijania niewiernych”. Jego słów w języku angielskim mogło wysłuchać nawet kilkanaście tysięcy osób.

Anwar Al-Awlaki, którego naukę propagowało Iman FM, był nie tylko mówcą, ale także po prostu terrorystą. Jak powszechnie wiadomo miał on swój udział w organizacji kilku ataków, w których zginęło łącznie co najmniej 13 osób. Został on zabity w 2011 roku przez Amerykanów. Jak widać, nawet po śmierci jego przemówienia wciąż cieszą się ogromną popularnością wśród niektórych muzułmanów.

Po tym, jak audycja zaproponowana przez Iman FM została oficjalnie zaskarżona, działanie rozgłośni zawieszono. Dyrektor radia, Mohammad Mughal tłumaczy, że nie wiedział o elementach mowy nienawiści zawartej w kazaniu islamskiego mówcy. Zapewniał, że jego stacja nie skupia się jedynie na wartościach muzułmańskich, ale także regularnie porusza tematy chrześcijańskie. Nie wiadomo jednak, czy tego typu argumenty przyniosą jakikolwiek skutek, a Iman FM będzie mogło wrócić do pracy.

...

Zobacz również