Chociaż wiele osób przekonanych jest o tym, że muzułmańscy uchodźcy oraz imigranci wybierają takie państwa jak Francja czy Niemcy tylko z powodów ekonomicznych, okazuje się to wcale nie być prawdą. Jednemu z polskich dziennikarzy udało się porozmawiać z 17-letnią Syryjką oraz jej 18-letnim rodakiem na temat tego, co sądzą o całej sytuacji w swoim kraju oraz dlaczego nigdy nie zdecydowaliby się przenieść do naszego państwa. Ich odpowiedzi zaskoczyły wielu internautów.

– Ludzie w Polsce mogliby mnie zabić. Jestem mocno wierząca, musiałabym nosić hidżab. Wolę jechać do Niemiec, tam ludzie są bardziej tolerancyjni. Wiem z internetu, że w Polsce organizowane są demonstracje przeciwko muzułmanom. Widzę mnóstwo ludzi z flagami i antyislamskimi symbolami i wiem, że mogłabym kiedyś ich spotkać – powiedziała polskiemu rozmówcy 17-letnia Noora. Dziewczyna zaznaczyła, że islam tak naprawdę jest religią pokoju, jednak został wykorzystany przez złych ludzi, aby siać strach oraz agresję.

– Gdybym musiał wyemigrować, to nie wybralibyśmy krajów takich jak Polska, czy Rosja. Dużo słyszałem o ksenofobii w tamtych krajach. Rozumiem to, macie swoją wiarę i tradycję. Zresztą większość muzułmanów jeździ do Niemiec, Francji – zawtórował Syryjce 18-letni Karam. Dodał, że nie zamierza opuszczać swojego kraju w stanie wojny, gdyż woli za niego walczyć i doczekać pełnej wolności.

Młodzi ludzie zgodnie zaznaczyli, że muzułmanie są naprawdę dobrymi ludźmi, których nie należy się bać. Dodali także, że popierają oni prezydenta al-Asada oraz jego politykę. Niezmiennie martwią się jednak o swoje bezpieczeństwo – zarówno w Syrii, jak i w obliczu potencjalnej emigracji do Polski.

...

Zobacz również