Skandal w Muzeum II WŚ. Dyrektor wyrzucił muzyków, bo grali "bolszewicką" piosenkę

Skandal w Muzeum II WŚ. Dyrektor wyrzucił muzyków, bo grali "bolszewicką" piosenkę Źródło: YouTube/Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańku brało udział w Nocy Muzeów i z tej okazji zorganizowano koncert. Muzyk poskarżył się, że dyrektor muzeum przerwał jego występ, wykrzykując, że śpiewa bolszewicką pieśń.

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku 18 maja brało udział w Europejskiej Nocy Muzeów. Oprócz podziwiania zabytków na uczestników czekały też inne atrakcje, m.in. występ zespołu muzycznego Kapela Podwórkowa, którego członkowie odgrywali na scenie pieśni z okresu wojennego.

Muzeum II Wojny Światowej stało się gospodarzem skandalu

W nocy, jeden z artystów, który występował na wydarzeniu zamieścił wpis na Facebooku, gdzie mocno krytykował sytuację, która go spotkała. Mianowicie muzyk wraz ze swoim zespołem mieli zaplanowane do wykonania sześć piosenek, niestety na czwartej się skończyło. Ewidentnie dyrektorowi nie spodobał się repertuar przygotowany przez kapelę, ponieważ wyrzucił ich ze sceny. 

- Szanowni Państwo! Jestem roztrzęsiony, dlatego do Was piszę. Wszystko z powodu piosenki "Ciemna dziś noc", do której polski tekst napisał Julian Tuwim i... "dyrektora" Muzeum II Wojny Światowej. Jak wiecie, dzisiaj odbywa się Europejska noc Muzeów. Zaproszono mnie do przeprowadzenia akcji artystycznej w wyżej podanym muzeum. Początkowo się wahałem, bo politycznie nie jest mi po drodze (wiecie z kim). Pomyślałem jednak, że sztuka może nas (Polaków) w jakiś sposób połączyć, nie dzielić, że słuchając sentymentalnych melodii z okresu wojennego, zastanowimy się czym była wojna, co możemy zrobić żeby już nigdy się nie powtórzyła ta straszliwa historia... Że spotkamy się w muzeum - miejscu kultury, a my jako muzycy sprawimy, ze ten wieczór będzie wyjątkowy... Nawet nie wiecie jak bardzo się myliłem (...) - napisał Piotr Kosewski na swoim profilu Facebook.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dyrektor muzeum odpowiedział na zarzuty

Dyrektorem Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku jest Karol Nawrocki. Długo nie trzeba było czekać na odpowiedź dotyczącą posta muzyka. Pewnie wiele osób myślało, że będą to przeprosiny, może jakaś rekompensata? Nic bardziej mylnego, obaj panowie całej dyskusji dokonywali za pośrednictwem Facebooka.

- Kręcić w pętli beztrosko sowiecką piosenkę (Tiomnaya Nocz, 1942, muz. Nikita Bogosłowski, słowa Władimir Agatow), a na grzecznie zwróconą uwagę, aby w tym miejscu z niej zrezygnowali, wykrzyknąć: żenada. Ot "Dyrektor Artystyczny". W naszym Muzeum nie na już miejsca na sowiecką propagandę - napisał Karol Nawrocki.

Wiele osób jest oburzona postawą dyrektora muzeum. Swoim procederem naruszył przebieg wydarzenia i wielu uczestników wyszło niezadowolonych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Martyna Wojciechowska przeszla PIEKLO! Byla molestowana przez znanego lekarza. Wyznanie gwiazdy doprowadzi was do placzu
  2. Kim jest zona Tomasza Sekielskiego? Stawiamy miliony, ze nie zgadniecie czym sie zajmuje
  3. TVP: podczas pogrzebu z trumny dochodzily dzwieki. Zalobnicy przerazeni, interweniowal lekarz
  4. Widok grobu sp. aktora grajacego Edzia w "Kiepskich" rozrywa serca na szczatki
  5. Gdzie tak naprawde mieszka teraz Michal Wisniewski? Takiej posiadlosci nie ma nikt (FOTO)
  6. Ile wzrostu ma Kasia Cichopek? Wstrzas, w telewizji nie widac, ze jest tak niska

Źródło: Gazeta

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News