Władze Muzeum Auschwitz podniosły wreszcie problem zwiedzających, którzy podczas wizyty w obozie grają w popularną grę Pokemon Go. Szaleństwo związane z Pokemonami prowadzi do coraz bardziej kuriozalnych sytuacji. Sprawę opisuje „Rzeczpospolita”. 

Aplikacja Pokemon Go stała się absolutnym hitem, z którego korzystają już miliony osób, starszych i młodszych. Niestety, ludzie często nie potrafią powstrzymać się od zabawy w świecie Pokemonów.

Najpierw zareagowało Muzeum Holokaustu w Waszyngtonie, którego goście regularnie używali aplikacji Pokemon Go. Wkrótce do apelu dołączyły się władze Muzeum Auschwitz, które oświadczyły, że granie w tego typu gry na terenie byłego obozu śmierci jest absolutnie nie na miejscu.

– Pokemony są w Auschwitz, ludzie je łapią, to jest skandal i brak szacunku dla osób, które zginęły w obozie – przekonują władze Muzeum Auschwitz-Birkenau.

– Gra w Pokemon Go jest nieodpowiednie w miejscu, w którym upamiętniane są ofiary nazizmu. Szukamy rozwiązania, które pozwoli nam wykluczyć muzeum z tej gry – dodaje Muzeum Holokaustu w Waszyngtonie.

Obecnie nie da się zablokować używania aplikacji na terenie Auschwitz.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

źródło: rp.pl

...

Zobacz również