Okręty podwodne pozostające w służbie polskiej marynarki mają już 60 lat. To wystarczający wiek, żeby trafiły do muzeum i zostały zastąpione nowymi jednostkami. Tak się jednak nie stanie.

Po okręty podwodne Kobben, które pływają w Polskiej Marynarce Wojennej, już się zgłosiły muzea. Okręty wysłużyły swoje. Łodzie nie trafią jednak do instytucji kultury. Przynajmniej jeszcze nie teraz. Zamiast tego MON postanowił znów je wyremontować.

W polskiej Marynarce Kobbeny pływają od 15 lat. Już w 2002 roku, kiedy Polska je otrzymała, były przestarzałe. Okręty zostały zakupione od Norweskiej Marynarki Wojennej po tym, kiedy Norwegia kupiła nowe jednostki.

Polskie wojsko spodziewa się w najbliższym czasie otrzymać nowe okręty podwodne, które są budowane w ramach programu „Orka”. Niestety – zamówienia się opóźniają, przez co Marynarka Wojenna RP nie może zrezygnować z zabytkowych już łodzi.

Decyzją Antoniego Macierewicza Kobbeny znów zostaną wyremontowane. Konieczne będzie przeznaczenie na to milionów złotych. W związku z tym MON podpisał już kontrakty, między innymi ze Stocznią Marynarki Wojennej.

ZOBACZ TAKŻE:

https://www.youtube.com/watch?v=BDQNFq1uh2w

...

Zobacz również