Te doniesienia wywołały powszechne wzburzenie. Okazuje się bowiem, że siły, które miały bronić dzieci i ich rodzin przed terrorystami, otworzyły nagle ogień do bezbronnych uczniów jednej ze szkół. Dwóch chłopców trafiło do szpitala, rodzice i władze placówki są zdruzgotani.

Do zdarzenia doszło w mieście Jalalabad w prowincji Nangarhar w Afganistanie. Stacjonujące tam siły USA w poniedziałek rano otworzyły ogień do chłopców kłębiących się pod budynkiem szkoły. Amerykanów miało rozwścieczyć, że mali Afgańczycy zaczęli rzucać w ich pojazdy opancerzone kamieniami.

Żołnierze całkowicie zaskoczyli chłopców, kiedy zaczęli do nich strzelać. Chcieli urządzić dzieciom prawdziwą masakrę. Ich kule dosięgnęły dwóch chłopców, którzy zostali postrzeleni i trafili do szpitala. Jak mówią ranni, nie uczestniczyli nawet w rzucaniu kamieniami, a jedynie stali obok grupki dzieci, które to robiły.

– Chciałem wejść do szkoły. Kiedy już się tam znalazłem, zauważyłem, że niektórzy z naszych kolegów wzięli kamienie i zaczęli je rzucać w amerykańskie pojazdy. Potem Amerykanie otworzyli ogień. Zostałem postrzelony w nogę. Mój przyjaciel także został ranny – mówi jeden z chłopców, który trafił do szpitala.

Dyrektor szkoły już wezwał władze Afganistanu do wyjaśnienia tego incydentu. Na razie jednak nie doprowadziło to do żadnych rezultatów. Podobnie z zapytaniem o całą sprawę dowództwa NATO. To nie chce komentować wydarzenia. Rodzice dzieci, które zostały ostrzelane, żądają, by odpowiedzialni za masakrę żołnierze natychmiast zostali wydaleni ze służby.

źródło: rt.com

Dzieje się! Szczury rozminowują kraj!


15 największych sekretów ujawnionych przez WikiLeaks

...

Zobacz również