W piękny, słoneczny dzień w parku wypoczywała grupa przyjaciół. Wesoło rozmawiali i opalali się, kiedy podszedł do nich nieznany mężczyzna. Cała akcja miała miejsce w Szwecji. 

Sprzedawca, bo tak się przedstawił, oferował gazety. Jak mówił, był to jego sposób na zbieranie środków dla biednych i bezdomnych. Niemal od razu wzbudziło to czujność jednej z kobiet – policjantki po służbie.

Powiedziała znajomym, żeby pilnowali swoich rzeczy, jednak okazało się, że jest już za późno. Jeden z jej przyjaciół stracił telefon.

Policjantka, mimo braku większości ubrania, od razu ruszyła do akcji. Zatrzymała oszusta, a zdjęcie z akcji podbiło już internet.

– Powiedziałam znajomym, by pilnowali swoich rzeczy. Jak tylko mężczyzna odszedł, jeden z nich zauważył, że nie ma komórki. Zadziałała instynktownie i po krótkim pościgu powaliła go na ziemię z pomocą jednej ze znajomych, również policjantki. Wkrótce zjawili się jej bardziej umundurowani koledzy i oficjalnie aresztowali rabusia – opowiadała Mikaela Kellner

– Nie wahałam się ani chwili. Gdybym była naga, to też bym interweniowała – żartobliwie tłumaczy Kellner.

13892028_1172701579462179_2202645477575510914_n

 

...

Zobacz również