Muniek Staszczyk w żałobie. Śmierć zabrała osobę, którą kochał

Muniek Staszczyk w żałobie. Śmierć zabrała osobę, którą kochał Źródło: fot. Wikimedia Commons/Piotr Frydecki

Muniek Staszczyk to jeden z najpopularniejszych polskich muzyków. Dziś przeżywa żałobę. Los okrutnie potraktował jego i wielu jego przyjaciół odbierając mu jedną z najważniejszych dla niego osób, którą szczerze kochał.

W niedzielę rano zmarł Robert Brylewski. Jego rodzina poinformowała o tym wieczorem tego samego dnia za pomocą facebookowej strony zespołu Izrael. Jego śmierć odbiła się szerokim echem w mediach, a także w branży.

Muniek Staszczyk w żałobie

Jedną z osób, które podzieliły się swoją żałobą, jest Zygmunt "Muniek" Staszczyk, założyciel i lider zespołu T.Love. Artysta, także za pomocą Facebooka, napisał przepiękny, wzruszający post, w którym podzielił się tym, jaki wpływ na niego i jego twórczość wywarł Robert Brylewski. - Wczoraj nad ranem odszedł od nas Robert Brylewski. Robert zawsze Cię kochałem i podziwiałem - zaczął swój wpis Muniek Staszczyk. - Gdyby nie koncert Kryzysu w roku 1980 w Teatrze Letnim w Sopocie nie założyłbym swojej pierwszej kapeli - dodał artysta.

Muniek Staszczyk wspomina współpracę z Brylewskim

Jak się okazuje, Robert Brylewski nie tylko inspirował Muńka Staszczyka, ale także później z nim współpracował. Pomagał w miksowaniu i produkcji jednej z płyt T.Love zatytułowanej "Pocisk Miłości". Wielokrotnie także występował wspólnie z zespołem Muńka i nim samym na scenie. - Wielokrotnie byliśmy razem na scenie. Ostatni raz 25 listopada 2017 w Stodole na 35-leciu T.love... zaśpiewaliśmy razem "Karuzelę" i "Ambicję". Nikt z nas nie wiedział, że był to ostatni publiczny występ Roberta... można rzec pożegnanie... - pisze smutny Muniek Staszczyk. Żałoba artysty jest naprawdę głęboka. Podkreśla, że w Brylewskim widział przyjaciela i starał się, kiedy tylko mógł, być przy nim. - Ogarnia mnie masakryczny smutek... nie wiem co można więcej napisać... Starałem się być z Tobą do końca. Żegnaj Przyjacielu. Nigdy Cię nie zapomnę. Muniek - kończy swój wpis muzyk. Muniek Staszczyk nie jest jedyną gwiazdą, która podzieliła się swoją żałobą po Robercie Brylewskim. Zmarłego muzyka pożegnał radiowiec Piotr Baron, aktor Janusz Chabior, dziennikarz Michał Figurski, Karolina Korwin-Piotrowska, Sidney Polak i wielu innych. To pokazuje, jak wielki wpływ na polską scenę muzyczną miał Robert Brylewski. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. Nie żyje legendarny polski muzyk. Koniec pewnej epoki
  2. Szokujące doniesienia! Znamy prawdziwe przyczyny śmierci Roberta Brylewskiego
  3. Przed śmiercią błagała o pomoc. Irena Kwiatkowska przez lata była ofiarą
  4. Dorota Wellman zmaga się z ciężką chorobą. Dopiero teraz wyjawiła prawdę
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News