Nie żyje młody polski piłkarz. Kibice w żałobie

Nie żyje młody polski piłkarz. Kibice w żałobie Źródło: Fot. MaxPixel

14 czerwca na moskiewskich Łużnikach Władimir Putin otworzył mundial w Rosji, a następnie patrzył, jak reprezentacja jego kraju upokarza Arabię Saudyjską w wygranym pięć do zera spotkaniu. Nie dla wszystkich fanów piłki nożnej te mistrzostwa będą szczęśliwe.

XXI Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej rozgrywane od wczoraj na terenie Federacji Rosyjskiej są wielkim świętem sportu i oczywiście samej dyscypliny. Choć wybór gospodarza budził ogromne kontrowersje, finalnie żadna z reprezentacji nie zdecydowała się na całkowity bojkot imprezy. Pomimo tego, że rząd Wielkiej Brytanii oficjalnie obarcza Kreml odpowiedzialnością za otrucie Siergieja Skriapala, nie zrobiła tego nawet Anglia, która już 18 czerwca podejmie na stadionie w Wołgogradzie reprezentację Tunezji. Na mistrzostwach po raz pierwszy od 12 lat wystąpi także Polska. Tegoroczny mundial stanie jednak pod znakiem wielkiej tragedii, która dotknęła naszą krajową piłkę. Nie żyje młody i obiecujący gracz Piasta Gliwice.

Mundial w cieniu horroru

10 czerwca w Jeziorze Czechowickim utonął piłkarz juniorskiej drużyny Piasta Gliwice Damian Łata. Tego dnia 17-latek udał się nad zbiornik wodny, by wypocząć na słońcu i popływać. Łata przebywał nad jeziorem z dwoma kolegami i koleżanką w podobnym wieku. Grupa w końcu udała się do wody. W pewnym momencie Łata zniknął z pola widzenia. Będący przypadkowo na kąpielisku ratownicy (sezon jeszcze się nie rozpoczął) zostali powiadomieni o zdarzeniu. Przybyła na miejsce policja i straż pożarna po kilkudziesięciu minutach wyłowiła z jeziora ciało młodego piłkarza. Nie wiadomo, co doprowadziło do jego śmierci. - Damiana będziemy wspominać jako utalentowanego zawodnika oraz dobrego kolegę. Rodzinie oraz bliskim składamy najszczersze wyrazy współczucia - podał na swojej stronie GKS Piast. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. ZOBACZ TAKŻE:
  1. Władze podniosły ALARM! Polskie miasta ze skażoną wodą w kranach
  2. Nawet chory Kaczyński wybiegł z domu! Pilne spotkanie, zbliża się KLĘSKA ŻYWIOŁOWA
  3. Media: POLAK zgwałcił Katy Perry i Lady Gagę
źródło: dziennikzachodni.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News