Polska ukarana na Mundialu przez FIFA! Będzie międzynarodowy skandal?

Polska ukarana na Mundialu przez FIFA! Będzie międzynarodowy skandal? Źródło: Fot. Instagram/Łączy nas piłka

Mundial 2018 trwa już od ponad tygodnia. W czasie najważniejszej piłkarskiej imprezy na świecie doszło już jednak do kilku skandali, spośród których jeden dotyczył bezpośrednio kibiców kadry Adama Nawałki. FIFA zdecydowała się więc oficjalnie ukarać Polski Związek Piłki Nożnej.

Reprezentacja naszego kraju przegrała swój pierwszy mecz w czasie Mistrzostw Świata w Rosji wynikiem 1:2. Kibice wciąż mają jednak nadzieję na to, że piłkarzom pochodzącym z Polski uda się wyjść z grupy i powalczyć o jak najwyższą pozycję w prestiżowym turnieju.

Mundial 2018 w cieniu skandalu

Jako że większość sympatyków piłki nożnej w naszym kraju skupiło się przede wszystkim na rezultacie spotkania z Senegalem, niewielu z nich zauważyło kontrowersyjny baner umieszczony przez Polaków na trybunach. Miał on zawierać napis: "Zator Polska", krajowy herb oraz kojarzony z nacjonalistami tzw. Mieczyk Chrobrego. Sprawa ta zbulwersowała przede wszystkim przedstawicieli FIFA, którzy postanowili szybko interweniować. PZPN został więc obciążony sporą karą finansową.

FIFA wściekła na Polskę

Ostatecznie Polacy będą musieli zapłacić za wywieszenie baneru aż 10 tysięcy franków szwajcarskich (ok. 40 tysięcy złotych). Według władz Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej transparent był bowiem "nacechowany politycznie" oraz "obraźliwy". Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Kolejne sensacyjne zmiany! Znamy skład polskiej reprezentacji w meczu z Kolumbią
  2. Tylko nie to! Mecz Polska Kolumbia będzie prowadził najgorszy sędzia na Mundialu
  3. Gwiazdor Polsatu chciałby o tym zapomnieć. W szale alkoholowym groził policji i sąsiadom. „Stara k*rwo, śpij”
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News