Nie mają łatwo ani piłkarze, ani kibice podczas Mistrzostw Świata w Rosji. W ciągu zaledwie kilku dni doszło już do dwóch niebezpiecznych awarii rosyjskich samolotów. Mundial 2018 mógł po raz kolejny zmienić się w dramatyczną żałobę.

Zaledwie kilka dni temu media informowały o dramacie piłkarzy Arabii Saudyjskiej. W poniedziałek lecieli oni do Rostowa nad Donem, gdzie w środę rozgrywali mecz z Urugwajem. Tuż przed lądowaniem zapalił się silnik maszyny. Na szczęście udało się bezpiecznie wylądować i nikt nie ucierpiał.

Mundial 2018: kolejne awaryjne lądowanie

Samolot lecący z Jekaterynburga przewoził kibiców z Peru. W czwartek właśnie tam reprezentacja południowoamerykańskiego państwa przegrała 0-1 z Francją. W sobotę jej kibice lecieli do Moskwy przez Tiumeń.

Niespodziewanie podczas podchodzenia do lądowania kabina samolotu wypełniła się dymem. Dostał się on do wnętrza samolotu przez klimatyzację. Nie wiadomo, skąd dym pochodził, Federalna Agencja Transportu Lotniczego poinformowała jedynie, że całe wydarzenie spowodowane było awarią silnika.

– Podczas podejścia do lądowania doszło do awarii w drugim silniku turbośmigłowym – podała Agencja.

O krok od tragedii

Jak poinformowano w komunikacie, dym z kabiny szybko zniknął. Pilot, pomimo awarii silnika, zdołał korzystając tylko z jednego wylądować bezpiecznie na lotnisku w Moskwie. Nikt nie ucierpiał, jednak było niebezpiecznie blisko od potwornej tragedii.

– Nie doszło do wybuchu pożaru, a pasażerowie opuścili samolot bez konieczności użycia sprzętu awaryjnego – podano.

Równocześnie media przypominają, że odkąd rozpoczął się mundial 2018, to już kolejny incydent związany z uszkodzeniem silnika w rosyjskim samolocie. Po kilku katastrofach lotniczych z udziałem rosyjskich samolotów w ubiegłych miesiącach coraz częściej zadaje się pytanie o bezpieczeństwo kibiców i piłkarzy z całego świata.

Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.

WARTO PRZECZYTAĆ:

  1. Piekło na Mundialu! Samolot z reprezentacją na pokładzie ZAPALIŁ się w powietrzu!
  2. Nowa polska miss mundialu. Jej uroda zapiera dech w piersiach
  3. Polska prześliczna dziennikarka wyleciała z hukiem za ŻENUJĄCE słowa podczas mundialu

Czy Polscy piłkarze mają szansę na wygraną w Mistrzostwach Świata w Rosji?

Loading ... Loading ...

Oto najgorętsze dziewczyny Mundialu 2018! [ZDJĘCIA]


Największe skandale na stadionach [ZDJĘCIA]