mumia odkrycie
Pixabay albertr
Joanna Szwalikowska - 25 Września 2020

Prześwietlili mumię sprzed 1700 lat. Nie mogli uwierzyć, co zobaczyli w środku

Niezwykła mumia sprzed 1700 lat. Rosyjscy archeolodzy, którzy na nią natrafili, natychmiast poddali ją badaniom. Kiedy odkryli, co znajdowało się w środku, nie mogli uwierzyć własnym oczom. Szokujące ustalenia.

Niezwykła mumia odnaleziona i zbadana przez rosyjskich archeologów. Badaczom udało się dokonać nieprawdopodobnego odkrycia. Nikt nie spodziewał się tego, co znaleźli w środku. To pierwsza taka mumia, jaką udało się do tej pory odnaleźć.

Wiadomości, zwołanie sztabu kryzysowegoOdbędzie się pilne posiedzenie sztabu kryzysowego, wiemy, czego dotyczy. Fatalne wiadomości dla milionów PolakówCzytaj dalej

Mumia sprzed 1700 lat odnaleziona przez rosyjskich archeologów. Niewiarygodne, co było w środku

Rosyjskim archeologom udało się odkryć niezwykłą mumię sprzed aż 1700 lat. Została ona znaleziona na górzystym terenie Republiki Chakasji. Przed laty zamieszkiwał tam starożytny lud Taszyków. Wiadomo już, że odnaleziona mumia to mężczyzna. Co jeszcze udało się ustalić? Archeolodzy odkryci coś bardzo nietypowego.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kobieta zapomniała o jednej rzeczyZdezynfekowała ręce, zapomniała o jednej rzeczy. Chwilę później rozległa się eksplozjaCzytaj dalej

Starożytny lud Taszyków zamieszkiwał tereny Republiki Chakasji od II w. p.n.e. do V w. n.e. Jak już ustaliliśmy, odnaleziona mumia jest mężczyzną. W chwili śmierci miał on ok. 25-30 lat. Niezwykłości odkryciu dodaje przede wszystkim to, że jest to pierwsza mumia taszycka, która na swoim ciele posiada tatuaże. Odkryte znalezisko zostało zachowane w bardzo dobrym stanie.

Drewniana trumna ze szczątkami została odnaleziona na paśmie górskim Oglakhty. Sposób, w jaki zostało przygotowane ciało do pochówku pokazał również, że lud ten miał bardzo rozbudowaną ceremonię pogrzebową. Za pomocą skanów komputerowych udało się przeanalizować szczątki. Dzięki temu możliwe będzie ustalenie większej ilości informacji na temat tego bardzo tajemniczego ludu. To odkrycie to ogromny krok w przodu w badaniach na temat Taszyków.

Dzisiaj grzeje:

1. Były teść syna Zenka Martyniuka przerwał milczenie. Jego wyznanie sprawiło, że wielu zaniemówiło

2. Mąż brał prysznic, gdy przyszedł do niego SMS. Żona wzięła telefon do ręki i aż przeszły ją ciarki

3. Pilny komunikat sanepidu. Poszukiwane osoby, które były w ostatnią niedzielę w konkretnym kościele

Jednym z charakterystycznych elementów pochówku u Taszykó były pomalowane pośmiertne maski gipsowe, które był odlewami twarzami i ozdobione symbolami. Z pewnością znaki te mają jakieś znaczenie, niestety nie zostały odszyfrowane. Odkryte szczątki również posiadały taką maskę. Z kolei pod nią znajdowała się twarz z długą blizną po lewej stronie. Mogła być to rana po ciosie, który spowodował śmierć.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Rozpoczęły się kontrole, mogą wejść bez pytania. Kara wyniesie nawet 5 tys. zł
  2. Polski Ken chciałby walczyć na Fame MMA. "Może niektórym zamknąłbym te piękne buźki"
  3. Zdradzili, jak będzie wyglądać chodzenie księży "po kolędzie". Wiele osób nie dowierza w nowe przepisy
  4. Za 20-złotówkę z czasów PRL możesz dostać nawet 5 tysięcy złotych. Możesz mieć ją w domu
  5. Spełniła się czarna wizja Krzysztofa Jackowskiego? Stało się wczoraj, nikt nie może uwierzyć
  6. Placki ziemniaczane inaczej, czyli po szwajcarsku. Chrupiąca alternatywa zachwyca dzięki nietypowym składnikom

Miss przeszła koszmarW wieku 5 lat została miss piękności, następnie przeszła koszmar, musiała się poświęcić. Wiemy, jak wygląda dziśCzytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News