Oficjalne: w mszach świętych może uczestniczyć maksymalnie 5 osób

Oficjalne: w mszach świętych może uczestniczyć maksymalnie 5 osób Źródło: By Piotr Rydzewski - praca własna / CC BY-SA 3.0 / https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Plik:Ber%C5%BCniki_-_Ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82_Wniebowzi%C4%99cia_NMP_-_Msza_%C5%9Aw..JPG

Msza święta od momentu wprowadzenia obostrzeń z powodu koronawirusa to dla wielu osób już nie to samo. Uroczystość przed telewizorem, komunia na rękę, brak wody święconej, w świątyni jedynie 50 osób. Premier wprowadził kolejne zmiany, wielu będzie rozczarowanych.

Msza święta znów będzie wyglądać inaczej. Wiele osób, szczególnie seniorów, nie może przyzwyczaić się do nowych zasad - dziś dowiedzieliśmy się o kolejnych. Premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej przekazał informacje o kolejnych zakazach, dotknie to również kościoły. Na mszy modlić się będzie maksymalnie już nie 50 osób, a jedynie 5.

- Zmienią się zasady obrzędów liturgicznych - w kościele może przebywać maksymalnie pięć osób (z wyłączeniem księdza, a podczas pogrzebu - osób obsługujących ceremonię) - przekazał premier. Robi wszystko, by zahamować rozprzestrzenianie się koronawirusa. Obostrzenia obowiązują na razie do 11 kwietnia. Uważacie, że to dobry krok?

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News