Msza Święta, biskupi apelują
istockphoto.com FrankyDeMeyer
Weronika Wasiak - 18 Października 2020

Biskupi apelują do wiernych. Chodzi o msze święte, ogromne zmiany

Od teraz również msza święta będzie wyglądać zupełnie inaczej. Wszyscy wierni zostali zobligowani do dostosowania się do wprowadzanych zmian. Biskupi apelują.

Każda msza święta musi być obecnie przeprowadzana w zgodzie z panującymi obostrzeniami. Rząd oficjalnie poinformował o kolosalnych zmianach, jakie zostają wprowadzone w kościołach, a wierni oraz duchowni muszą się z nimi zapoznać. Media właśnie obiegł kolejny apel w tej sprawie.

Dziś i we wtorek ostrzeżenia, od środy odczuwalna zmiana dla wszystkich Polaków. Nie ma wątpliwościDziś i we wtorek ostrzeżenia, od środy odczuwalna zmiana dla wszystkich Polaków. Nie ma wątpliwościCzytaj dalej

Biskupi apelują do wiernych. Jak teraz wyglądać będzie msza święta?

Jak przypomina Interia, wielu biskupów już udzieliło dyspensy od uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych mszach świętych, choć obostrzenia w tej kwestii weszły w życie dopiero z dniem wczorajszym. Duchowni stale zwracają się do parafian i pozostałych kapłanów z prośbą o bezwzględne przestrzeganie zmian, jakie zostały wprowadzone.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Właśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówWłaśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówCzytaj dalej

Ordynariusz Diecezji Włocławskiej, bp Wiesław Mering udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej mszy świętej do 15 listopada, a także zaapelował o dostosowywanie się do zasad sanitarnych.

- W związku z zaostrzeniem sytuacji epidemicznej i wprowadzonymi przez władze państwowe ograniczeniami liczby uczestników zgromadzeń religijnych w tzw. strefach żółtych i czerwonych, obowiązującymi od dnia 17 października, mając na uwadze trwające wciąż zagrożenie dla zdrowia i życia, (...) udzielam niniejszym dyspensy od obowiązku uczestnictwa we mszy św. w niedziele i święta nakazane do dnia 15 listopada wiernym Diecezji Włocławskiej oraz osobom przebywającym na jej terenie - brzmi komunikat.

Biskupi podkreślają, że nieobecność ma mszy świętej nie będzie grzechem i zwracają uwagę, że w obecnej sytuacji to zdrowie jest najważniejsze. Bp Mering przypomina również, że wierni, którzy już decydują się na uczestnictwo w liturgii, muszą zachować bezpieczny odstęp od pozostałych, a także mieć zasłonięty nos oraz usta.

Komunikat wydała również Diecezja Toruńska.

Dzisiaj grzeje: 1. Mamy wytyczne związane z Bożym Narodzeniem. Wielu nie będzie zadowolonych, koniec z tradycją

2. Ekspert nie ma wątpliwości, powiedział, co stanie się już za 2 tygodnie. Zostało mało czasu, musimy się przygotować

3. Fani "M jak Miłość" zdruzgotani, potwierdzono dwie śmierci. Aktorka przekazała tragiczne wiadomości

- Odpowiadając na zachętę Przewodniczącego KEP, w związku z ograniczeniami dotyczącymi liczby uczestników zgromadzeń religijnych w tzw. strefie czerwonej i żółtej, udzielam ogólnej dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we mszy św. osobom przebywającym na terenie Diecezji Toruńskiej - przytacza Interia.

Na podobny krok zdecydowały się również: Diecezja Lubelska i Bielsko-Żywiecka.

Najlepsze newsy dnia:

  1. 5 minut i ani chwili dłużej, najszybsze ciasto na świecie. Wygląda niczym z najlepszej cukierni, a smak zachwyca
  2. Zmysłowa Ewa Brodnicka rozgrzała nas do czerwoności. Pokazała się bez ubrań przed tysiącami Polaków (FOTO)
  3. Rodzice mogą zapłacić za dziecko 500 zł kary. Policja bez wahania wypisze mandat
  4. Służby natychmiast przerwały pogrzeb, przegoniono żałobników. Porażające sceny w polskiej miejscowości
  5. MSZ zabrało głos ws. zamknięcia granic. Kluczowa wiadomość dla wszystkich Polaków
  6. Ogromna wpadka w programie TVN. W "Milionerach" padło absurdalne pytanie. Żadna odpowiedź nie była poprawna?
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Interia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News