Msza święta
Unsplas.com Derek Story
Konrad Karpiuk - 6 Kwietnia 2020

Już nie ma żadnych wątpliwości. Watykan wydał oficjalne oświadczenie ws. mszy świętych

Msza święta w trakcie epidemii koronawirusa była kwestią, którą ostatnio omawiał Watykan. Wydano już oficjalne oświadczenie w tej sprawie, sporo osób może być zaskoczonych.

Będzie specjalna msza święta z powodu pandemii koronawirusa. Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów zareagowała na prośby wiernych. Teraz o watykańskim dekrecie poinformował Episkopat Polski.

Watykan podjął decyzję, ugięto się pod prośbami wiernych

Jak przekazało biuro prasowe Konferencji Episkopatu Polski, Watykan zezwolił na odprawianie specjalnej mszy błagalnej o zakończenie epidemii. Będzie ona odprawiana we wszystkie dni poza niedzielami w Adwencie, Wielkim Poście, Wielkanocy i Triduum Paschalnego. Nie będzie również możliwa w inne święta.

Liść laurowyBabcia poradziła wnuczce, żeby spaliła liść laurowy w domu. Efekt okazał się niesamowity, zaraz zapaliła drugiCzytaj dalej

Do Kongregacji napływała masa próśb od wiernych i kapłanów, w których powoływano się na słowa psalmu "Nie ulękniesz się zarazy, co idzie w mroku". W końcu ugięto się pod prośbami i wydano dekret.

- Te słowa psalmisty to zaproszenie do okazania wielkiej ufności w wierną miłość Boga, który nigdy nie opuszcza swego ludu w czasie próby - można przeczytać w komunikacie.

Specjalna msza święta będzie charakteryzować się innym formularzem

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

PiesPrzez 60 lat pies był uwięziony w drzewie. Widok jest wstrząsającyCzytaj dalej

Na specjalnych mszach, będzie również inny formularz mszalny. Zawarto w nim prośby o uzdrowienie chorych, pokój dla umierających, siły dla służby zdrowia, mądrość dla rządzących, pociechę dla płaczących i wieczne życie zmarłym.

Dzisiaj grzeje: 1. Fatalne informacje z samego rana. Ministerstwo Zdrowia właśnie przekazało najgorszą wiadomość
2. Media dotarły do sąsiadów Szumowskiego. Na jaw wyszła cała prawda na temat Ministra Zdrowia

Polska wersja dekretu została zatwierdzona przez Episkopat od 3 kwietnia. Od tego momentu kapłani w Polsce mogą używać nowej formuły mszalnej w dni, w których dekret na to pozwala, czyli przed Niedzielą Palmową. Później będzie można użyć nowych formuł dopiero 20 kwietnia. Z racji na pokutny charakter mszy, barwy szat liturgicznych ustalono na fioletowe.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wirusolog z Niemiec twierdzi, że koronawirus roznosi się w zupełnie inny sposób niż wszyscy myślą. Badania oparł na zakażonych mieszkańcach
  2. Trener reprezentacji Polski pokonał koronawirusa. Świetne informacje dla kibiców w całym kraju
  3. Naukowcy wyliczyli, kiedy Polacy mogą wrócić do pracy. Termin dla wielu będzie powodem do płaczu
  4. Premier Morawiecki przekazał w Sejmie ponure wiadomości. Zaapelował do wszystkich Polaków
  5. Babcia poradziła wnuczce, żeby spaliła liść laurowy w domu. Efekt okazał się niesamowity, zaraz zapaliła drugi
  6. Ważne dla wszystkich. Jutro Lidl, Biedronka, Dino, Żabka i Kaufland będą pracować inaczej niż zwykle

gotowanieFenomenalny przepis na obiad za niecałe 2 zł. Domownicy będą zachwyceni, palce lizaćCzytaj dalej

Źródło: Interia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News