Księża odprawią 46 mszy jednego dnia, każda dla 5 osób. Trzeba się rejestrować online

Księża odprawią 46 mszy jednego dnia, każda dla 5 osób. Trzeba się rejestrować online

Msza święta tylko dla 5 osób to nowy wymóg w ramach rządowego rozporządzenia o walce z pandemią koronawirusa. W jednej z polskich parafii księża odprawią nabożeństwo aż 46 razy.

Msza święta nie może odbyć się w tradycyjny sposób ze względu na rządowe rozporządzenie w sprawie pandemii koronawirusa. Polska parafia poszła z duchem czasu, księża odprawią w niedzielę 46 nabożeństw, każde dla 5 wiernych. Można się na nie zapisać przez internet.

Msza święta tylko dla 5 osób

Według rozporządzenia wydanego przez Radę Ministrów w ramach walki z pandemią koronawirusa, w zgromadzeniach religijnych nie może uczestniczyć więcej niż 5 osób, nie wliczając w to prowadzących obrządek. Polskie kościoły muszą zmierzyć się z trudnościami, wywołanymi przez nowe przepisy. W najbliższą niedzielę 5 kwietnia 2020 roku, w miejscowości Mierzyn koło Szczecina księża z parafii Matki Boskiej Bolesnej księża odprawią aż 46 mszy.

O swoim pomyśle na dostosowanie się do nowego rozporządzenia parafia z województwa zachodniopomorskiego poinformowała za pomocą swojej strony internetowej. Nabożeństwa odbywać się będą w 4 miejscach jednocześnie: w kościele, w biurze parafialnym, w namiocie przy kościele oraz namiocie przy plebanii.

Na mszę świętą trzeba zarejestrować się przez internet

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Msze święte będą odbywać się co godzinę od rana do godziny 19:00. W ten sposób duchowni chcą zapewnić wszystkim wiernym możliwość uczestnictwa w wyjątkowym nabożeństwie. W tym tygodniu przypada Niedziela Palmowa, związana z obchodami najważniejszego święta chrześcijańskiego czyli Zmartwychwstania Pańskiego. Pomysł, choć wydaje się kontrowersyjny, na pewno idzie z duchem czasu. By uniknąć przypadkowego tłoku, na mszę trzeba zarejestrować się za pomocą internetu.

Dzisiaj grzeje: 1. Już nie ma złudzeń. Łukasz Szumowski i szef KPRM zabrali głos w sprawie Wielkanocy

2. Media dotarły do sąsiadów Szumowskiego. Na jaw wyszła cała prawda na temat Ministra Zdrowia

- To nowość w naszej parafii podyktowana bardzo trudną sytuacją w jakiej się wszyscy znaleźliśmy-  prosimy o wyrozumiałość w razie ewentualnych problemów technicznych lub organizacyjnych - można przeczytać na stronie parafii Matki Boskiej Bolesnej w Mierzynie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Objawy świadczące o chorobie tarczycy. Nigdy ich nie lekceważ
  2. Zmarła znana polska dziennikarka sportowa. Odeszła w młodym wieku, jej głos znały tysiące
  3. Ustalono przepisy ws. pogrzebów osób zmarłych na COVID-19. Dla rodzin mogą być wstrząsające
  4. Mężczyzna rozpaczał nad zniknięciem ciężarnej żony i dzieci. Niedługo potem policja w jego domu natrafiła na niewiarygodny szczegół
  5. Minister Szumowski wyznał gorzką prawdę o testach na koronawirusa. Jest inaczej, niż wszyscy myśleli
  6. Ważne dla wszystkich. Jutro Lidl, Biedronka, Dino, Żabka i Kaufland będą pracować inaczej niż zwykle

źródło: RMF FM

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News