MSZ na czele z Jackiem Czaputowiczem zdradziło sekret, który może być końcem Polski w UE. Teraz jeszcze dobitniej widać jakie podejście do wspólnoty ma polski rząd kierowany przez PiS.

Polexit według wielu osób z każdym dniem staje się coraz bardziej prawdopodobny. Nie ulega wątpliwości, że naszemu obecnemu rządowi nie podoba się, gdy w jego reformy wtrąca się unijny trybunał. Najlepiej widać to na przykładzie ustawy o Sądzie Najwyższym. Sędziowie tam zasiadający przedstawili w Brukseli pytania dotyczące zgodności reform PiS z prawem i konstytucją.

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej jeszcze nie wypowiedział się w tej sprawie, jednak można się spodziewać, że odpowiedź nie będzie pochwałą dla polskiego rządu. Teraz w wywiadzie szef MSZ wyjawił sekret, który może zmienić wszystko.

Szef MSZ wyjawił plany PiS wobec TSUE

Jacek Czaputowicz udzielił wywiadu dla tygodnika Sieci, w którym pytany był o to, jak rząd odniesie się do odpowiedzi TSUE w sprawie Sądu Najwyższego. Jego odpowiedź może jednoznacznie wskazywać, że rząd PiS spełni zalecenia trybunału, tylko jeśli będą one się pokrywały ze zdaniem partii.

– Nie wiemy, kiedy Trybunał zajmie się tą sprawa, jak do tego czasu będzie wyglądał nasz system sprawiedliwości, jak zaawansowane będzie uzupełnianie składu Sądu Najwyższego. Zobaczymy, jakie będzie orzeczenie i jakie będą wskazania dotyczące zmian. Na pewno nie mówimy z góry, że nie będziemy się stosowali do orzeczenia Trybunału, bo to jest element zobowiązań Polski – mówił szef MSZ.

Jeżeli PiS nie zastosuje się do decyzji Trybunału, to na Polskę mogą zostać nałożone wysokie kary, które będą musiały zostać spłacone z pieniędzy uzyskanych od podatników. Dodatkowo może to stanowić początek Polexitu, który może się okazać dla nas jeszcze bardziej bolesny niż dla Wielkiej Brytanii.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tajemnica Kaczyńskiego i Macierewicza wyszła na jaw! Oszukali miliony Polaków
  2. Andrzej Duda bez szans na drugą kadencję?! Polacy zdecydowali
  3. Cała Polska zaniemówiła. Specjalny apel Andrzeja Dudy do Beaty Tyszkiewicz

Tak wyglądały protesty przeciw zmianom w sądownictwie [ZDJĘCIA]


Jak bardzo praworządnym krajem jest Polska? Ranking ukazuje naszą pozycję...

źródło: crowdmedia.pl

Redaktor portalu Pikio.pl. Absolwent ratownictwa medycznego na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Człowiek ciekawy świata, komentujący to, co go otacza.