Minister Spraw Zagranicznych zdradził sekret. To może być koniec Polski w Unii Europejskiej?

Minister Spraw Zagranicznych zdradził sekret. To może być koniec Polski w Unii Europejskiej? Źródło: .

MSZ na czele z Jackiem Czaputowiczem zdradziło sekret, który może być końcem Polski w UE. Teraz jeszcze dobitniej widać jakie podejście do wspólnoty ma polski rząd kierowany przez PiS.

Polexit według wielu osób z każdym dniem staje się coraz bardziej prawdopodobny. Nie ulega wątpliwości, że naszemu obecnemu rządowi nie podoba się, gdy w jego reformy wtrąca się unijny trybunał. Najlepiej widać to na przykładzie ustawy o Sądzie Najwyższym. Sędziowie tam zasiadający przedstawili w Brukseli pytania dotyczące zgodności reform PiS z prawem i konstytucją. Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej jeszcze nie wypowiedział się w tej sprawie, jednak można się spodziewać, że odpowiedź nie będzie pochwałą dla polskiego rządu. Teraz w wywiadzie szef MSZ wyjawił sekret, który może zmienić wszystko.

Szef MSZ wyjawił plany PiS wobec TSUE

Jacek Czaputowicz udzielił wywiadu dla tygodnika Sieci, w którym pytany był o to, jak rząd odniesie się do odpowiedzi TSUE w sprawie Sądu Najwyższego. Jego odpowiedź może jednoznacznie wskazywać, że rząd PiS spełni zalecenia trybunału, tylko jeśli będą one się pokrywały ze zdaniem partii. - Nie wiemy, kiedy Trybunał zajmie się tą sprawa, jak do tego czasu będzie wyglądał nasz system sprawiedliwości, jak zaawansowane będzie uzupełnianie składu Sądu Najwyższego. Zobaczymy, jakie będzie orzeczenie i jakie będą wskazania dotyczące zmian. Na pewno nie mówimy z góry, że nie będziemy się stosowali do orzeczenia Trybunału, bo to jest element zobowiązań Polski - mówił szef MSZ. Jeżeli PiS nie zastosuje się do decyzji Trybunału, to na Polskę mogą zostać nałożone wysokie kary, które będą musiały zostać spłacone z pieniędzy uzyskanych od podatników. Dodatkowo może to stanowić początek Polexitu, który może się okazać dla nas jeszcze bardziej bolesny niż dla Wielkiej Brytanii. ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tajemnica Kaczyńskiego i Macierewicza wyszła na jaw! Oszukali miliony Polaków
  2. Andrzej Duda bez szans na drugą kadencję?! Polacy zdecydowali
  3. Cała Polska zaniemówiła. Specjalny apel Andrzeja Dudy do Beaty Tyszkiewicz

źródło: crowdmedia.pl

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News