Oficjalny przedstawiciel Ministerstwa Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej Marija Zacharowa przekazała wyrazy współczucia w związku ze zdarzeniami w Brukseli. W belgijskiej stolicy 22 marca doszło do zamachów terrorystycznych zorganizowanych przez Państwo Islamskie, w wyniku których zginęły co najmniej 34 osoby, a około 200 odniosło rany.

Zacharowa po złożeniu kondolencji dodała, że nie sposób nie zauważyć, że terroryzm w 2016 roku rozprzestrzenia się na całym świecie, a zdarzenie to jest wynikiem stosowania wobec terrorystów polityki podwójnych standardów. Przedstawicielka rosyjskiego MSZ stwierdziła, że nie można dzielić terrorystów na „dobrych i złych”, nie można ich w niektórych regionach wspierać (tj. na Bliskim Wschodzie i na Kaukazie) i myśleć, że ta „straszna choroba współczesnego świata” nie rozprzestrzeni się w innych częściach globu.

Według Zacharowej priorytetem jest, aby rozpocząć konkretne działania w walce z terroryzmem, odrzucając przy tym animozje i skomplikowane relacje polityczne między poszczególnymi państwami. Rosjanka uważa, że groźba kolejnych zamachów wisi nad wszystkimi krajami i nie ma innej metody na podjęcie walki z przestępcami niż międzynarodowa współpraca. Zacharowa dodała, że europejskie media celowo wynajdują różne tematy zastępcze, aby odciągnąć uwagę społeczeństwa od „głównego zagrożenia dzisiejszych dni”, czyli terroryzmu.

Józef Gawron

źródło: vesti.ru

...

Zobacz również