MSZ ostrzega Polaków przed podróżą do Rosji. To może być niebezpieczne

MSZ ostrzega Polaków przed podróżą do Rosji. To może być niebezpieczne Źródło: fot. wikimedia.org

Polskie MSZ wydało zaskakujące ostrzeżenie dla osób planujących w najbliższym czasie podróż do Federacji Rosyjskiej. Według resortu dyplomacji wycieczka taka będzie narażona na podwyższone ryzyko utraty zdrowia lub życia. Wyjaśniamy, o co chodzi. 

Stosunki polsko-rosyjskie uległy w ostatnim czasie znacznemu ochłodzeniu, a próby zbrojenia się Sił Zbrojnych RP i ściągnięcia do naszego kraju całej dywizji Armii USA postrzegane są na Kremlu jako prowokacja i otwarte nadwątlanie pokoju w Europie. Nie jest to jednak powód, dla którego MSZ ostrzega przed wyjazdem do Rosji. Ostrzeżenie oznaczone jest pierwszym stopniem z czterostopniowej skali używanej przez naszą dyplomację i ma związek z zagrożeniem terrorystycznym w kraju Władimira Putina. Ma ono związek z nadchodzącymi Mistrzostwami Świata w piłce nożnej, które odbędą się tam między 14 czerwca a 15 lipca. Ministerstwo Spraw Zagranicznych swoją decyzję podjęło dziś. Obawy resortu są uzasadnione, przypomnijmy, że Rosja zmaga się z zamachami terrorystycznymi od początku lat 90. czyli rozpadu Związku Radzieckiego.

MSZ ostrzega przez zamachami terrorystycznymi

Federacja Rosyjska od czasu swego powstania zmagała się z większą ilością zamachów terrorystycznych niż obecna Europa Zachodnia. Ataki były również dużo bardziej krwawe i miały związek z separatyzmem na Kaukazie. Z racji nadchodzących mistrzostw bojownicy z Osetii, Czeczenii czy Dagestanu mogą wykazywać podwyższoną aktywność, która z oczywistych względów jest przerażająca. - W Rosji występuje zagrożenie zamachami terrorystycznymi. Może ono wzrosnąć w związku z Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej, które odbędą się w dniach 14.06-15.07. Nie można wykluczyć ataków w miastach-gospodarzach turnieju. Ostrożność należy zachować w szczególności na stadionach, w strefach kibica i ich okolicach, a także w środkach transportu publicznego - informuje MSZ. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. ZOBACZ TAKŻE:
  1. Panika w Europie! Szaleniec strzelał do ludzi, są ofiary śmiertelne
  2. Tak kochają posłowie PiS! Seksualny skandal w partii rządzącej
  3. Rosja grozi Polsce! „Prowokujecie nas do działania”
źródło: interia.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News