Jak informowaliśmy wczoraj, miejsce katastrofy smoleńskiej znajduje się aktualnie w tragicznym stanie. Na te doniesienia odpowiedziało Ministerstwo Spraw Zagranicznych, które jest odpowiedzialne za utrzymanie w dobrym stanie takich miejsc poza granicami naszego państwa.

Wczoraj opisaliśmy relację jednego z polskich podróżników, który wracając z Rosji do Polski po drodze zatrzymał się w Smoleńsku, by oddać cześć tragicznie zmarłym Polakom w katastrofie smoleńskiej. Obraz miejsca pamięci jaki wyłania się z jego relacji przeraża.

Teren katastrofy jest całkowicie zarośnięty chaszczami, a płot okalający mający zabezpieczać miejsce jest poprzerywany i powyginany. Najgorszy widok przedstawia jednak kamień upamiętniający śmierć Polaków, który jest „zafajdany farbą i zwykłym gównem”. Poza tym po całym terenie walają się stosy śmieci.

ZOBACZ TAKŻE – Nowe zdjęcia z miejsca katastrofy smoleńskiej obiegają sieć. „Powaliło mnie z nóg”

Na doniesienia o tragicznym stanie miejsca katastrofy smoleńskiej odpowiedziało Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

 – Odnosząc się do wspomnianej w niektórych materiałach prasowych tablicy w Smoleńsku, chciałbym poinformować, że przedstawiciel polskiej Agencji Konsularnej w Smoleńsku systematycznie odwiedza miejsce katastrofy. Był tam również w dniu 15 sierpnia br. oraz 19 sierpnia. Na tablicy i kamieniu nie odnotował śladów wandalizmu, jak również nie otrzymywał żadnych niepokojących informacji od strony rosyjskiej na ten temat – czytamy w oświadczeniu wydanym przez biuro prasowe resortu.

Jak podkreślono w oświadczeniu, „to strona rosyjska jest odpowiedzialna za bezpieczeństwo i porządek tego miejsca”.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: interia

...

Zobacz również