Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, fundacja Lux Veritatis, TV Trwam – to zwycięzcy rządowych konkursów. Ojciec Tadeusz Rydzyk, który stoi na czele każdego z nich, otrzyma ponad 1 mln złotych.

Pierwszy z konkursów rozpoczął się jeszcze w 2012 roku. Wtedy to PO chciało stworzyć w Polsce sieć tzw. regionalnych ośrodków debaty międzynarodowej (RODM). Za ich pomocą polityka Polska miała zbliżyć się do prostych obywateli. Konkurs ten rozstrzygnięto niedawno. Udało się go wygrać zaprzyjaźnionemu z PiS stowarzyszeniu Ruch Kontroli Wyborów i uczelni o. Rydzyka. RKW otrzyma 1,4 mln, a WSKSiM – ponad 700 tys. złotych.

Uczelnia Rydzyka zajmie się utworzeniem RODM w Toruniu, a RKW w Szczecinie i Katowicach. Co ciekawe, RKW może otrzymać jeszcze więcej pieniędzy, bowiem istnieje możliwość, że organizacja ta zajmie się utworzeniem RODM we Wrocławiu. W związku z tym otrzymałaby kolejne 700 tys. złotych. Wątpliwości budzi jednak fakt, że ani uczelnia Rydzyka ani RKW jak dotąd nie zajmowały się zagadnieniem polityki międzynarodowej.

Uwagę przykuwa fakt, że to nie jedyne pieniądze jakie ostatnio od polskiego rządu otrzymuje organizacja o. Tadeusza Rydzyka. Jego uczelnia otrzyma dodatkowo jeszcze 105 tys. złotych po tym jak w środę projekt WSKSiM „Śmierć za kromkę chleba. Przywracanie pamięci na arenie międzynarodowej o polskiej pomocy Żydom w czasie II wojny światowej” wygrał w innym rządowym konkursie.

To jednak nie wszystko. Ojciec Rydzyk może liczyć na pieniądze z innych wygranych konkursów. W marcu tego roku fundacja Lux Veritatis o. Rydzyka wygrała konkurs „Współpraca w dziedzinie dyplomacji publicznej 2016” i tym samym otrzyma najwyższą pulę pieniędzy – 200 tys. złotych. Na dodatek TV Trwam także dostanie maksymalną dotację wysokości 140 tys. złotych na promowanie czytelnictwa.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!

źródło: rp.pl
pt

...

Zobacz również