Polskie MSZ apeluje do Polaków na Sri Lance. Weryfikują czy wśród ofiar są nasi rodacy

Polskie MSZ apeluje do Polaków na Sri Lance. Weryfikują czy wśród ofiar są nasi rodacy Źródło: fot. wikipedia.org/Sejm RP

MSZ wydało oficjalne oświadczenie dotyczące dzisiejszych ataków terrorystycznych na Sri Lance. Ministerstwo zwraca się w nim bezpośrednio do Polaków przebywających na wyspie.

MSZ poprzez swoje media społecznościowe wydało specjalny komunikat skierowany do naszych rodaków przebywających aktualnie na Sri Lance. Dzisiejsze doniesienia o atakach terrorystycznych, które miały miejsce w kilku miastach na tej wyspie wstrząsnęły całym światem. Przeprowadzono kilka ataków w formie wybuchów, z czego przynajmniej dwa, były to ataki samobójcze. MSZ teraz stara się o zabezpieczenie Polaków oraz ustalić, czy jakiś z naszych rodaków zginął podczas eksplozji.

Polskie MSZ do Polaków na Sri Lance

Coraz więcej osób decyduje się na spędzanie świąt poza granicami naszego kraju, a Sri Lanka jest jednym z popularniejszych celów podróży. Niestety jak się okazało dzisiaj, nie jest to najbezpieczniejsze miejsce na świecie. Seria ataków terrorystycznych przeprowadzonych w hotelach i kościołach wstrząsnęła całym światem.

Wedle podanych informacji śmierć z powodu tych ataków poniosło aż 185 osób, a rannych natomiast prawie 500. Przez tak dużą liczbę ofiar istnieje prawdopodobieństwo, że wśród nich są nasi rodacy. W tym celu MSZ wydało specjalny apel, w którym zamieściło, aby za wszelką cenę unikać dużych zgromadzeń. Dodatkowo miejscowe służby jako zabezpieczenie wprowadziły godzinę policyjną. MSZ prosi osoby przebywające na wyspie, aby przestrzegać wytycznych wydanych przez miejscowe władze.

 - W związku z atakami terrorystycznymi na Sri Lance. MSZ RP apeluje do wszystkich przebywających tam obywateli Polski o zachowanie szczególnej ostrożności i unikanie zgromadzeń... W związku z atakami na Sri Lance władze wprowadziły godzinę policyjną. Prosimy wszystkich obywateli Polski o stosowanie się do zaleceń władz miejscowych - czytamy na twitterowym profilu ministerstwa.

Co więcej, osoby będące teraz na wyspie powinny skontaktować się ze swoimi rodzinami, aby przekazać najbliższym ich faktyczny stan, aby rodzina nie musiała się martwić, że coś się z nami dzieje. Dodatkowo MSZ prosi o kontakt na podany numer telefonu (+91 9910999477), lub adres e-mail (Newdelhi.wk.dyzurny@msz.gov.pl). W ten sposób będzie można określić, czy wśród ofiar są jacyś Polacy. Miejmy nadzieję, że reszta świąt przeminie bez podobnych wiadomości.

źródło: TVP Info

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News